پری آبی پوش

شهرزاد جعفری

تنگ چسبیده بود روی تن خیس اش ، پارچه لباس اش از رطوبت سیاه شده بود و نزدیک بود قلبش ازجا کنده شود .آنقدر نفس اش تند شده بود که چشمهایش هیچ جا را نمی دید.پری باریک آبی پوش ایستاده بود بالای سرش وبا نگرانی می گفت: آرام باش فقط نفس نکش…او انگشتش را روی سنگهای سرد زمین فشار می دادو می خواست بگوید فقط کمی آب اما صدایش در نمی آمد.

***

همین دیشب بود،تکه های طلایی سیب زمینی را با ولع در دهان ات می گذاشتی و می گفتی که خیلی خسته ای من مثل همیشه خیلی زودتر از تو میز غذا را ترک کردم ،ملافه های آبی گلدار را روی تخت کشیدم وپریدم زیر دوش …تا غذایت را خوردی و سیگاری کشیدی من خیس و خنک زیر حریر آبی مورد علاقه ات دراز کشیده بودم. من مسیر انگشتهای باریک ات راروی تار و پود این حریر از حفظ ام برای همین زیرسر انگشتت چرخ می خورم و تو بی نیازی از اینکه حتی چشمت را باز کنی . دستت روی گل های ابریشمی سرد روی حریر سر می خورد اما چشمهایت را بسته بودی گفتی چقدر سیری …!اما نگفتی از چه؟

***

چشمهایم را بسته ام … باران آمده بود یادت هست همه را قال گذاشتیم وتو زیر درخت افرای ته باغ دستم را گذاشتی روی قلبت ،قلبت آنقدر کوچک شده بود که توی مشتم جا می شد.گفتم با این موهای سیاه براق وچشمهای درشت اگر حریر آبی تنت بود عین پری قصه ها می شدی .اینهمه سال گذشته تو هر شب به هیئت فرشته ها با این لباس آبی کنار منی ! اما قلبت برای مشتم بزرگ شده! قرار است تا کی پری آبی پوش قصه ام باشی؟ چیز دیگری باش من از این قصه ها سیرم !

***

فشار دست روی قفسه سینه اش سنگین شده بود؛ جای جرقه سیگار و لکه چربی گوشه لباسش افتاده بود.انگشتهای سفیداو فقط نوازش بلد بود وسکوت،اما حالا زیر پنجه های نفرت زده اوداشت خرد می شد،پری آبی پوش دستش را گذاشته بود بیخ گلویش و با دست دیگرش تند تند غذا می خورد.تمام لباس آبی حریرش پر از لکه روغن شده بود .دهان پرش را با لباس او پاک می کرد.انگشتهای چرک اش را روی موهای او می کشید وقلبش را فشار می داد.نفس اش کند شده بود پری آبی پوش هم بغض کرده بوداما اشک نمی ریخت آنقدر گردنش را فشرد تا همه چیز تمام شد نفس ها برید. حالاپری فقط گرسنه بود چشمش دنبال کیک و شکلات بود .دلش بستنی می خواست همبرگر و چیپس، دل اش لباس زرد می خواست ،عاشق حریر قرمز بود . دوست داشت بلوند باشد ،فربه باشد … نه جن باشد نه پری… خودش باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.