سهراب رزاقی ؛مدیر موسسه کنشگران دستگیر شد

کانون زنان ایرانی: دکتر رزاقی صبح دیروز_ ۲ آبان ۱۳۸۶_ بازداشت شد و خانواده‌اش نزدیک عصر از دستگیری او مطلع شدند. شیرین عبادی وکیل او در حال حاضر در خارج از کشور به سر می برد و احتمالا محمد شریف وکالت او را در این مدت بر عهده خواهد گرفت.

آسیه امینی ، روزنامه نگار و فعال حوزه زنان که پیش از این به عنوان دبیر سایت کنشگران با موسسه کنشگران داوطلب همکاری داشت با بیان این مطلب می افزاید:« دیروز صبح جلسه مشترکی با دکتر رزاقی داشتیم که تاخیر ایشان برای شرکت در جلسه ما را نگران کرد.بعد از مدتی با خانواده دکتر تماس گرفتیم و خانم دکتر رزاقی گفتند که ایشان خانه را به مقصد شرکت در همان جلسه ساعت ۹ صبح ترک کرده اند و پیگیری ما هم از آن زمان آغاز شد.»

وی ادامه می دهد:« در حال حاضر هیج اطلاعی از دلایل دستگیری دکتر رزاقی در دست نیست و گویا دکتر را در خیابان دستگیر کرده و به زندان منتقل کرده اند.»

برادر دکتر رزاقی نیز صبح امروز برای پیگیری بیشتر در این باره به اوین به دادسرا می‌رود که به اواطلاع می‌دهند دادسرا امروز تعطیل است.

به گفته امینی، پیش از این به دکتر پیشنهاد کردیم که چون خانم عبادی غالبا خارج از کشور هستند، وکیل دیگری برای خود اختیار کنند که مقرر شد ایشان هم “محمدشریف” را به عنوان وکیل دوم خود برگزینند و الان هم پیگیری امور هستیم تا آقای شریف که از تیم حقوقی خانم عبادی هستند بتوانند پیگیر ماجرای بازداشت ایشان باشند.

خانواده دکتر رزاقی در حال حاضر نگران وضعیت او هستند و تا کنون هیچ اطلاعی در زمینه مکان بازداشت وی در اختیار ندارند.

رزاقی دارای دکترای علوم سیاسی از دانشگاه تهران، استاد سابق دانشگاه علامه و مدیر حوزه NGOهای وزارت کشور در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی بوده است.

موسسه کنشگران داوطلب در زمینه تعمیق جامعه مدنی، گسترش مشارکت و دموکراسی در بین سازمانهای جامعه مدنی و توسعه فعالیت می‌کرد.

بازداشت سهراب رزاقی در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این در ۲۴ اسفندماه ۸۵ موسسه فرهنگی کنشگران به وسیله نیروهای امنیتی پلمب و اعضای آن در مورد پیگیری فعالیت‌های خود مورد تهدید واقع شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.