جشنواره فرهنگی ازدواج ایرانی برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: نخستین جشنواره فرهنگی، اجتماعی، خدماتی ازدواج ایرانی ۲۹ آذر تا یکم دی در مرکز آفرینش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، دبیر ستاد اجرایی این جشنواره امروز چهارشنبه در نشست خبری نخستین جشنواره فرهنگی، اجتماعی و خدماتی ازدواج ایرانی گفت: این جشنواره اهداف نمایشگاهی، علمی و فرهنگی دارد و به نوعی در راستای خدمت‌رسانی فرهنگی برگزار می‌شود.
صابر قربانی اظهار داشت: ما در این جشنواره سمینارهایی را خواهیم داشت که در آن اساتیدی که در امر ازدواج صاحب‌نظرند و نظراتی را دارند، با آموزش‌ به زوج‌های جوانی که در آستانه ازدواج قرار دارند آنها را بهره‌مند می‌کنند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر ما کمتر بانوانی را داریم که آموزش‌های تربیتی از دیدگاه خانواده داشته و در زندگی زناشویی موفق باشند که سعی داریم با برگزاری این جشنواره در راستای کمک به خانواده‌ها در این امر گام برداریم و آموزش‌های مناسبی را از طریق اساتید‌ به آنها بدهیم.
دبیر این جشنواره ادامه داد: از دیگر اهداف این جشنواره ترویج ‌ساده زیستی و ساده‌نگری در مراسم ازدواج است تا به این ترتیب خانواده‌ها از تجمل‌گرایی و هزینه‌های سنگین دوری کنند.
وی تصریح کرد: نمایشگاه کوچکی را هم در این جشنواره داریم که از صنوف مختلفی که در ارتباط با امر ازدواج هستند در آن حضور دارند؛ همچنین شرکت‌هایی را دعوت کردیم تا با فضاسازی در نمایشگاه این جشنواره مایحتاج زوج‌هایی که در آستانه ازدواج قرار دارند به طور یکپارچه در این مکان تأمین کنند.
قربانی خاطرنشان کرد: ما در برگزاری این جشنواره نیاز به حمایت سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی داشتیم و حمایت هم شدیم، اما نتوانستیم همه اهدافمان را به مرحله عمل برسانیم.
وی افزود: در این جشنواره ارگان‌های مختلف از جمله وزارت کار و امور اجتماعی، سازمان کار و امور اجتماعی، معاونت پژوهشی و آموزشی، سازمان ملی جوانان واحد استان تهران، انجمن مخترعین کشور و وزارت علوم و تحقیقات و‌ فناوری از ما حمایت معنوی‌ کردند، همچنین شرکت سرمایه‌گذاری شهرداری نیز با ما همکاری کرد.
قربانی اضافه کرد: محور اصلی سمینارهای ما در این جشنواره آموزش‌های قبل و بعد از ازدواج و راه‌های موفقیت در زندگی است که با موضوعات بهداشت و مشاوره‌های بعد و قبل از ازدواج، تاریخچه و آئین‌ و آداب و رسوم ازدواج ایرانی، بررسی عوامل مؤثر در ازدواج موفق، اقتصاد، اشتغال و ازدواج، ازدواج موفق و خانواده موفق، خانواده جوان، کودکان موفق و سالم و بررسی عوامل تهدید کننده ازدواج و خانواده در سالن آمفی‌تئاتر حجاب برگزار می‌شود.
دبیر ستاد اجرایی این جشنواره اظهار داشت: برگزاری این جشنواره توسط خانم نوروزی مدیر این پروژه طراحی و اجرایی شده است.
قربانی ادامه داد: ساعت بازدید این نمایشگاه از ۹ صبح تا ۸ شب خواهد بود و همایش‌های ما از روز دوم برپایی به صورت ۲ ساعت یک بار برگزار می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین مشاوره‌های خانواده و روانشناختی را نیز در این جشنواره خواهیم داشت.
دبیر ستاد اجرایی جشنواره ازدواج ایرانی با شاره به این که ما از همه اقشار جامعه دعوت می‌‌کنیم که در این جشنواره شرکت کنند، افزود: ازدواج مقوله‌ای است که با همه در ارتباط است و امیدواریم بتوانیم فرهنگ ازدواج را توسعه دهیم و بیشترین تأثیر مثبت را بگذاریم.
وی ادامه داد: همچنین کتاب‌هایی را در زمینه ازدواج به صورت رایگان در اختیار زوج‌های جوان قرار می‌دهیم که البته تعداد آن محدود است.
قربانی اضافه کرد: حدود ۳ هزار زوج جوان را نیز با همکاری‌ سازمان‌ها برای شرکت در این جشنواره دعوت کرده‌ایم که حضور خواهند داشت، همچنین قرار است نهاد رهبری نیز تعدادی زوج را برای شرکت در این مراسم معرفی کند.
این جشنواره ۲۹ آذر تا یکم دی در مرکز آفرینش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.