استاندار تهران :كويت وفرانسه خواهان برگزاري نمايشگاه جشنواره زنان سرزمين من

استاندار تهران گفت: راه‌اندازي مراكز نمايشگاهي دايمي براي مدل‌هاي جديد لباس، مانتو و چادر جشنواره زنان سرزمين من در هر منطقه از شهرداري لازم است.

به گزارش خبرنگار «اجتماعي» ايسنا، دكتر كامران دانشجو امروز در حاشيه نمايشگاه كشف حجاب در جمع خبرنگاران با اشاره به تاريخچه كشف حجاب و تلاش‌هاي صهيونيست‌ها براي كشاندن جامعه آن زمان به ابتذال خاطرنشان كرد: مباحث نظري و تئوري زيادي در مورد حجاب مطرح شده، اما هميشه جاي كارهاي عملي خالي بوده است و استانداري با برگزاري جشنواره زنان سرزمين من، اين اقدامات عملي را شروع كرده است.

وي گفت: حرف زدن در مورد ضرورت حجاب كافي نيست و بايد ضمن تنوع و زيبايي را در كنار حجاب به مردم نشان دهيم تا آن‌ها نسبت به اين مساله آگاهي پيدا كنند و بدانند كه با پوشش مناسب هم مي‌توان زيبا و متنوع بود.

دانشجو با بيان اين كه براي برگزاري جشنواره زنان سرزمين من از همه ارگان‌ها و سازمان‌هاي مرتبط كمك خواسته‌ايم، اظهار كرد: از مطبوعات و رسانه‌هاي جمعي هم مي‌خواهيم تا با همكاري بيشتر به مردم و جامعه نشان دهند كه پوشش كامل داشتن همراه با زيبايي هم مسير است.

وي به متن نصيحت چارلي چاپلين به دختر خود كه در يكي از بخش‌هاي اين نمايشگاه گذاشته شده بود اشاره كرد و گفت: اين چهره مشهور به دختر خود تاكيد مي‌كند كه برهنگي تبديل به بيماري عصر و دوران ما شده است و به نظر مي‌رسد، اين گونه اظهارات از افراد سرشناس مي‌تواند در تفكر و آگاهي جوانان موثر باشد.

استاندار تهران ادامه داد: اگر بي‌تفاوت باشيم و كار عملي را كنار بگذاريم، گام موثري در اين عرصه برداشته نمي‌شود و بهتر است با طراحان اين لباس‌ها و چادرها تعامل بيشتري برقرار شود.

وي خاطر نشان كرد‌: از زمان كشف حجاب در جامعه ما، حدود 43 سال مي‌گذرد، اما اين جامعه، اسلامي باقي ماند و موفقيتي براي كساني كه به دنبال كشف حجاب بودند، حاصل نشد. جشنواره زنان سرزمين من نيز از سال 84 كار خود را آغاز كرده و تاكنون تنها در حد جشنواره برگزار شده كه برگزاري آن نيز با مشكلات زيادي روبرو بوده است.

به گزارش ايسنا، دانشجو افزود: در حال حاضر روند مطلوبي در برگزاري اين جشنواره وجود دارد و مجلس شوراي اسلامي، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و نيروي انتظامي حمايت‌هاي خوبي ا زاين جشنواره دارند. در عين حال براي كاربردي شدن چادرها و مدل‌هاي مانتو جديد در جامعه بايد فرهنگ‌سازي بيشتري صورت گيرد.

وي اظهار اميدواري كرد كه اين جشنواره بتواند زمينه‌اي را براي پوشش شرعي زنان همراه با تنوع و زيبايي ايجاد كند و گفت: 50 سال انفعال در مورد حجاب زنان تاكنون تاثيري نداشته است و بايد از اين به بعد به صورت كاملا فعال در اين عرصه حركت كنيم. هر چند كه سختي‌ها و مشكلات زيادي به همراه دارد.

استاندار تهران به استقبال كشورهاي منطقه و حتي اروپايي از جشنواره زنان سرزمين من اشاره كرد و گفت: كشور كويت و فرانسه درخواست كرده‌اند تا نمايشگاهي از آثار جشنواره زنان سرزمين من با هزينه اين كشورها در آنجا برگزار شود كه هنوز در حال رايزني و تبادل نظر در اين زمينه هستيم. در عين حال در جشنواره دوم زنان سرزمين من 22 كشور خارجي حاضر بودند و آثار خود را به نمايش گذاشتند.

دانشجو تصريح كرد: توليدكنندگان اين لباس‌ها و چادرها بايد از حمايت وزارتخانه‌هاي بازرگاني و صنايع برخوردار باشند. همچنين رايزني‌هايي را با نمايندگان نهادهاي مختلف از جمله با مرتضي طلايي ـ عضو شوراي شهر تهران ـ داشته‌ايم تا با همكاري شهرداري‌ها اين توليدكنندگان در هر منطقه نمايشگاه دايمي را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.