نامه اعتراضی دانشجویان برای پیگیری پرونده دکتر زهرا به دست قاضی پرونده رسید

کانون زنان ایرانی- نامه اعتراضی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران برای پیگیری پرونده دکتر زهرا بنی یعقوب به دست قاضی پرونده رسید.

صبح روز سه شنبه ،هفتم آبان ماه جمعی از دانشجویان این دانشگاه در دادگاه کارکنان دولت استان تهران حضور یافتند تا توصیه نامه قوه قضاییه و نامه اعتراضی خود را به دست قاضی پرونده برسانند.آنها خواستار رسیدگی هر چه سریع تر به پرونده دکتر زهرا و مجازات عاملان قتل او هستند.

چندی پیش این دانشجویان به همراه تعدادی از نمایندگان سایت کانون زنان ایرانی ، مادران صلح و کمیته مادران کمپین یک میلیون امضا توماری را که شمامل یکهزار امضا بود در اعتراض به چگونگی رسیدگی به پرونده زهرا بنی یعقوب به قوه قضاییه برده بودند . این داشنجویان نامه ای را که نیز حاوی اعتراض های شان به روند ناصحیح رسیدگی به پرونده زهرا بود ،تقدیم دفتر هاشمی شاهرودی کردند .

محسن محدث،مدیر کل دبیر خانه قوه قضاییه با استناد به تومار و نامه دانشجویان نامه ای خطاب به قاضی پرونده نوشت و به نامه اعتراضی دانشجویان ضمیمه کرد تا دانشجویان با ارائه آن به قاضی پرونده خواستار رسیدگی هرچه سریع تر به پرونده دکتر زهرا بشوند.

دکتر زهرا بنی یعقوب یک سال پیش برای گذراندن دوره طرح پزشکی اش به صورت داوطلبانه راهی یکی از روستاهای دور افتاده استان همدان شد. او وقتی برای دیدن نامزدش به یکی از پارک های شهر همدان می رود توسط نیروهای امر به معروف بازداشت و پس از گذشت چند روز خبر خودکشی او در این بازداشتگاه به خانواده اش داده می شود . خبری که هر گز نمی توانست خانواده دکتر زهرا را قانع کند. آنها معتقد ند فرزندشان در پی یک بازداشت غیر قانونی در این بازداشتگاه موقت به قتل رسیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.