با صدور بیانیه‌ای: معصومه ابتکار دلایل عدم حضور خود در کاندیداتوری ریاست جمهوری را تشریح کرد

معصومه ابتکار با صدور بیانیه‌ای دلایل عدم حضور خود در کاندیداتوری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار”ایلنا“ در این بیانیه آمده است: ایران اسلامی بار دیگر در آستانه «انتخابات» و مردم ایران زمین در معرض «انتخاب» دیگری قرار گرفته‌اند. «انتخاب» ویژگی متفاوت انسان از سایر پدیده‌های هستی و زاییده آزادی و کرامت اوست. ملت ما در پی ده‌ها سال مبارزه با پیروزی انقلاب اسلامی توانست به آزادی انتخاب دست یابد و از آن در مسیر مردم‌سالاری دینی و پیشرفت و تعالی کشور بهره گیرد. هر بار اما گویی در فراز و نشیب‌های سرنوشت این ملت، «انتخاب» حساس‌تر وخطیرتر از گذشته و رسالت همگان گویی سنگین‌تر از قبل می‌شود.

در این عرصه هر یک از آحاد مردم نقشی را بر عهده می‌گیرند؛ بعضی از سر مسوولیت و آگاهی و بعضی از سر بی‌تفاوتی و بی‌اعتمادی جامعه زنان البته همواره با بهره‌گیری از روح مادرانه خویش برای پیشرفت کشور تلاش کرده و با فداکاری و از خودگذشتی در صحنه بوده است. با این حال هرگز از یاد نبرده که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) او را به دخالت در مقدرات اساسی کشور تکلیف کرد. از همین رو نسبت به نگرش‌های افراطی در ایران و جهان که زن را ممیزی کرده و ریشه در تحجر دارد حساس بوده و می‌داند که این نوع نگرش دنباله همان افکاری‌ است که روزی مانع ورود مریم بنت عمران به معبد سلیمان بود و امروز با سقف‌های شیشه‌ای راه صعود زنان را سد می‌کند.

با در نظر گرفتن نکات فوق و از آنجا که اینجانب در این دوره بارها از اقشار مختلف برای حضور به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری مورد دعوت قرار گرفته‌ام، لازم می ‌دانم موارد زیر را به اطلاع برسانم:
تردیدی ندارم که با توجه به سوابق خویش و حسن ظن عمومی، پس از ورود به عرصه انتخابات تایید صلاحیت شده و با بهره‌مندی از نظرات و یاری همه دلسوزان می‌توانم از عهده مدیریت قوه مجریه برآیم. به علاوه معتقدم حضور زنان به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری در عرصه مبارزات انتخاباتی می‌تواند برگ افتخار دیگری در میان دستاوردهای سیاسی و اجتماعی کشور باشد. با این حال، نظر به ضروریات و مقتضیات شرایط کنونی،‌هیچ مصلحتی را بالاتر از مصالح ملی و نجات کشور و انقلاب نمی‌دانم و معتقدم همگان باید برای ایجاد تغییر سازنده که نقشه راه آن را خاتمی عزیز به ما نشان داد تلاش کنیم تا در پیشگاه خداوند و نسل‌های آینده روسفید باشیم.

از این رو با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته، از همه علاقه‌مندان به ایران عزیز برای حضور در عرصه حساس انتخابات و برپایی نمایشی از قدرت مردم‌سالاری دعوت کرده و اعلام می‌کنم ضمن احترام به مواضع شجاعانه حجت‌الاسلام آقای کروبی‌، مناسب‌ترین گزینه را برای اداره قوه مجریه در دوره آتی آقای مهندس میرحسین موسوی نخست‌وزیر محبوب امام (ره) می‌دانم.

همچنین ضمن تشکر از همه افراد و گروه‌هایی که طی ماه‌های اخیر خواهان حضورم در این عرصه بوده‌اند،‌نسبت به تشتت آرا هشدار داده و بر ضرورت یکپارچگی و وحدت اصلاح‌طلبان و نیروهای خواهان تحول از هر جریان فکری و سیاسی تاکید می‌کنم. به این دلایل در این دوره کاندیدای ریاست جمهوری نخواهم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.