فخری محتشمی پور :همسر شهید رجایی بازداشت نشده است.

کانون زنان ایرانی:

همسر شهید رجایی بازداشت نشده است.این را فخری محتشمی پور ،همسر مصطفی تاج زاده که به همراه همسران سایر بازداشت شدگان اخیر از جمله امین زاده ،رمضان زاده ،خانجانی به منظور تظلم خواهی از علمای به قم رفته بودند ،اعلام شد.

خبرگزاری فارس به نقل از قاسم روانبخش ،از شاگردان مصباح یزدی ، از بازداشت همسر شهید رجایی در حرم حضرت فاطمه معصومه (س) خبر داد ه بود.

محتشمی پور افزود :روانبخش که در مناظره های متعدد از تاج زاده شکست های بدی خورده است این روزها با شایعه پراکنی در حال انتقام گیری شخصی از او و جریان اصلاحات است.

گفت و گوی ایلنا با محتشمی پور در باره دیدار با مراجع قم

بسیار متاسفیم آقای روانبخش در لباس دین دروغ می‌گویند”

با علمای قم دیدار داشتیم / طبق سنت تاریخی بیوت علما را بهترین مرجع و پناهگاه خود دانستیم / علما مردم را به خویشتن‌داری و استغاثه به درگاه احدیت برای بازگشت امنیت به کشور دعوت کردند.

نائب رئیس مجمع زنان اصلاح طلب اخبار مربوط به بازداشت خود و تعداد دیگری از فعالین زن در سفر به قم را تکذیب کرد.

فخر السادات محتشمی پور در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، با اعلام این خبر در توضیح سفر روز گذشته تعدادی از خانم‌ها به قم گفت : روز گذشته تعدادی از مادران داغدار و خانوادهای شهدا ، زندانیان سیاسی و آسیب دیدگان وقایع اخیر برای تظلم خواهی نزد علما و مراجع سفر کردند که به دلیل سرعت در برنامه ریزی و محدودیت در ایجاد ارتباط با حضور تعداد محدودی از خیل عظیم زنان داوطلب انجام شد.

وی ادامه داد: طبق قرار قبلی به محضر آیت الله جوادی آملی رسیدیم ولی با توجه به شرایط امنیتی که در بیوت و دفاتر علما وجود دارد ایشان نتوانستند در مسجدی که محل قرار بود حضور بهم برسانند.

محتشمی‌پور خاطر نشان کرد: آیت الله صانعی در دفتر خود میزبان این جمع نگران از وضعیت جامعه اسلامی بودند. در این دو دیدار ابتدا سرکار خانم زهرا شجاعی گزارشی از حضور ارزشمند زنان در انتخابات و نقش تاثیرگذار ایشان در مشارکت حداکثری برای حفظ و تداوم ارزش‌های انقلاب اسلامی ارائه کرد.

وی تصریح کرد : همچنین خانم شجاعی درادامه سخنان خود با اظهار تاثر عمیق از برخوردهای غیرمنصفانه با بهترین فرزندان این آب و خاک که آنان را به شکل توهین‌آمیزی خس و خاشاک خطاب می‌کنندگفت؛دستگیری بهترین فرزندان انقلاب و بی‌خبری خانواده‌های آنان تنها به جرم حق‌خواهی احساسات همه به ویژه مادران را جریحه‌دار کرده است.

نائب رئیس مجمع زنان اصلاح طلب به نقل از شجاعی ادامه داد: اینک ما طبق سنت تاریخی بیوت علما را بهترین مرجع و پناهگاه خود دانسته و به تظلم‌خواهی آمده‌ایم. حفظ اسلام و حمایت از جان و مال و ناموس مسلمین را وظیفه علما می‌دانیم و آمده‌ایم تا بدانیم این بزرگواران در این زمینه چه خواهند کرد و در واقع این حضور نوعی ارائه حجت و انجام تکلیف شرعی از جانب مادران داغ‌دار و خانواده‌های آسیب دیده است.

وی افزود: متن سخنان این بزرگواران توسط دفاتر آنان تنظیم و به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید ،ولی در مجموع این بزرگواران مردم را به خویشتن‌داری و استغاثه به درگاه احدیت برای بازگشت امنیت به کشور دعوت کردند.
محتشمی‌پور تاکید کرد: در این سفر بنا بود با آیت‌الله مکارم شیرازی نیز دیدار داشته باشیم که با مراجعه به دفتر ایشان به ما گفتند که مشکلاتی پیش آمده که امکان این دیدار وجود ندارد؛ که ما پاسخ دادیم ما منتظر خواهیم ماند ولی در نهایت گفتند امکان این دیدار فراهم نیست و محترمانه از ما پذیرایی کردند.

وی ادامه داد: نامه‌هایی که برای علما نوشته بودیم را در دفتر ایشان توزیع کردیم و اطلاع‌رسانی لازم انجام شد.
محتشمی‌پور با اشاره به برنامه دیدار با آیت‌الله صافی گلپایگانی نیزگفت: درخواست ملاقات با ایشان را داشتیم که ایشان طی پیام عطوفت‌آمیزی اعلام کردند ، سلام من را به خانم‌ها برسانید. بنده تاکنون هرچه از دستم برآمده است انجام دادم و پس از این نیز اقدامات لازم را انجام خواهم داد.

وی با بیان اینکه دیدار با آیت‌الله موسوی اردبیلی به علت حضور ایشان در حج امکان‌پذیر نبود، گفت: اخبار کذبی که از سوی آقای روانبخش در رسانه‌های دولتی منتشر می‌شود، ناشی از نیت بد آنها است که بهترین فرزندان ایران را اغتشاش‌گر معرفی کنند.

نائب رئیس مجمع زنان اصلاح طلب یادآور شد : این دورغ پردازی‌ها در حالی که این طیف در زمان امام مقابل ایشان ایستاده‌ بودند وچون آن زمان نمی‌توانستند اهداف خود را پیاده کنند ، امروز به سراغ یاران نزدیک امام رفتند و اعلام می‌کنم که سفر ما به قم در کمال آرامش انجام شد و ساعت ۱۵:۳۰ بعدازظهر به تهران بازگشتیم.

وی با تاکید مجدد در مورد بازداشت خود و هم‌سفران خود گفت: آقای روانبخش که این مطالب را مطرح می‌کنند، زخم‌خورده اصلاحات هستند و بسیار متاسفیم که ایشان در لباس دین دروغ می‌گویند.
محتشمی پور در مورد اخبارحضورهمسر شهید رجائی و شهید باکری در این سفر نیز گفت : همسر شهید رجایی و همسر شهید باکری از افتخارات ما هستند ، ولی به علت مشغله‌ها و عدم امکان ارتباط نتوانستند با ما سفر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.