موافقتنامه‌توسعه مشارکت زنان به امضای مرکز امور زنان و وزارت کشور رسید

موافقتنامه “توسعه مشارکت زنان از طریق افزایش فعالیت کانون‌های فرهنگی- اجتماعی بانوان کشور” به امضای مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری و وزارت کشور رسید.

“نسرین سلطانخواه”، مشاور رییس جمهوری و رییس مرکز امور زنان و خانواده با اعلام این خبر، افزود: این موافقتنامه به استناد ماده ‪ ۱۱۱‬قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و همچنین بند الف تبصره ‪ ۱۶‬قانون بودجه کل کشور برای اجرای برنامه‌های مشترک یاد شده، بین این مرکز و وزارت کشور مبادله شد.

سلطانخواه، ایجاد فضای مناسب و موثر برای مشارکت نهادینه زنان و فراهم آوردن امکانات لازم برای برنامه‌ریزی، ساماندهی ظرفیت ها، توانمند سازی زنان و افزایش آگاهی آنان را یکی از اهداف موافقتنامه یاد شده دانست.

وی، همچنین برنامه‌ریزی برای ارتقای شاخص فعالیت‌های فرهنگی – اجتماعی زنان و توسعه مشارکت زنان در سراسر کشور به ویژه مناطق توسعه نیافته، کمتر توسعه یافته و مناطق محروم از طریق کانونهای فرهنگی-اجتماعی بانوان سراسر کشور را از دیگر اهداف این توافقنامه، اعلام کرد.

وی، گفت: با توجه به عملکرد مثبت کانونهای فرهنگی اجتماعی بانوان در سراسر کشور و به منظور تقویت و توسعه فعالیت‌های این کانونها به دلیل انحلال کمیسیونهای امور بانوان در سراسر کشور، این طرح به مرحله اجرا گذارده می‌شود.

سلطانخواه، با اشاره به افزایش توانمندی‌های زنان از طریق ظرفیت‌سازی و ارایه آموزش‌های مورد نیاز به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته، اظهار امیدواری کرد، با اجرای این طرح، از ‪ ۷۰‬کانون فرهنگی اجتماعی بانوان در ‪ ۲۸‬استان کشور، حمایت شود.

وی، همچنین اظهار امیدواری کرد که این طرح بتواند با حفظ اصول و ارزش های اعتقادی، آموزشها و مهارت‌های لازم در زمینه‌های مورد نیاز زنان را ارایه کند.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.