زنان روستایی بازمانده از تحصیل در مرند آموزش می‌بینند

بخشدار مرکزی شهرستان مرند گفت: زنان روستایی بازمانده از تحصیل دراین شهرستان بدون در نظر گرفتن محدودیت بودجه آموزش می‌بینند.

فیض‌الله طاعتی‌اصل روز دوشنبه در کارگروه بانوان و جوانان منطقه مرند افزود: به علت اهمیت بالای داشتن سواد و آگاهی زنان در مناطق روستایی، طرح آموزش این قشر بدون محدودیت از نظر بودجه، به اجرا گذاشته می‌شود.

وی اظهار داشت: مقوله آموزش و افزایش سطح آگاهی زنان در روستاها موجب تقویت شادابی و کاهش میزان افسردگی و آسیب‌های اجتماعی ناشی ازآن می‌شود.

وی یادآور شد: هماهنگی بین بانوان کارشناس دستگاه‌های اجرایی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای تشخیص نیازهای اولیه این قشر، در این شهرستان ضروری است.

بخشدارمرکزی مرند خاطرنشان ساخت: برای پیشگیری از رشد بیماری ایدز نیز باید اطلاع رسانی به جوانان به عنوان قشر آسیب پذیر جامعه جدی تلقی شود.

طاعتی‌اصل گفت: در این رابطه سعی بر آن است که با هماهنگی و مساعدت مسوولان شبکه بهداشت و درمان و مدیریت آموزش و پرورش همایش‌های علمی و کارشناسانه برگزار شود.

وی افزود: جمعیت هلال‌احمر، آموزش و پرورش و تشکل‌های فعال در زمینه امور بانوان در این شهرستان باید برای افزایش آگاهی مردم و جوانان بااین معضل اجتماعی و نحوه پیشگیری از گسترش روزافزون آن فعالیت کنند.

شهرستان ‪ ۲۷۰‬هزار نفری مرند در ‪ ۷۰‬کیلومتری شمال غربی شهر تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.