کمتر از ۴ درصد زنان موفق به دریافت مهریه می شوند

معاون مجتمع قضایی خانواده گفت: بررسی ها نشان می دهد تنها ۳ الی ۴ درصد زنان مراجعه کننده به مجتمع قضایی خانواده موفق به دریافت مهریه می شوند.

لیلا اسدی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر گفت: از بین درصد بالای زنان مراجعه کننده به مجتمع قضایی خانواده ، تنها ۳ درصد موفق به دریافت مهریه خود می شوند و مابقی باید هر ماه و شاید سالها بدنبال مهریه خود باشند اما در نهایت درصد بالایی از آنان موفق به اخذ آن نمی شوند.

وی گفت: امروزه اکثر مردان به دنبال ترفندی برای عدم پرداخت مهریه و در نهایت به دنبال راه حلی برای طولانی کردن مسیر رسیدگی به پرونده هستند و در این امر به راههای متفاوتی متوسل می شوند.

معاون مجتمع قضایی خانواده تصریح کرد: مردان حتی به صورت اقساط نیز حاضر به پرداخت مهریه نمی شوند و از پرداخت آن ممانعت می کنند و دادگاه نیز در چنین مواقعی سعی می کند از طریق توقیف اموال مرد ، زن را به حق قانونی خود برساند.

اسدی افزود: اکثر زنانی که خواستار جدایی از همسر خود هستند در ابتدای تشکیل پرونده خواهان اخذ مهریه هستند و در واقع به محض مراجعه به مجتمع خانواده تقاضای دریافت مهریه خود را مطرح می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.