غزل خداحافظی نادر قاضی پور

آمنه شیرافکن

کانون زنان ایرانی -جملات سخیف نادر قاضی پور در وصف زنان مثل بمب ترکید و در شبکه های اجتماعی دست به دست شد، کمپینی خواستار این شده که او از مردم عذرخواهی کند و مقامی مسوول در معاونت امور زنان ریاست جمهوری خواستار عدم تصویب اعتبار نامه او شده است.

۱-شاید خودشیرینی شورانگیز آقای قاضی پور و امثال او تا پیش از این در محافل مختلف برای شان اعتباری به هم می زد و کف و سوتی اما حالا به اعتبار شبکه های اجتماعی و گوشی های مد روز، هر شهروندی در یک قدمی شما برای خودش یک پا خبرنگار است و حتی اگر من خبرنگار از پوشش در و گوهرهای استانی شما به دور باشم، یکی آن دور و بر پیدا می شود که ویدئوی حیرت انگیز شما را به نمایش بازار بگذارد. بنابراین گذشت آن روزها که در هر محفلی برای خودتان نغمه سرایی می کردید و با آن کف و سوت ها مدتی روی هوا معلق می شدید، حالا نه شما که خیلی های دیگر زیر ذره بین موبایل ها هستید و هر سخن ناصواب تان مثل موج روی گوشی های همراه مردم دست به دست می چرخد.

۲-البته این گوشی ها و این شبکه های اجتماعی «شمشیر دو دم» است آقای قاضی پور، برای سیدمحمدخاتمی که به یمن تلاش برخی نمایندگان در همین مجلس نهم ممنوع التصویر و بیان شده، ابزار قدرت است و برای شخص شما و برخی دوستان دیگر مزید ذلت. ارجاع تان می دهم به ویدئوی کوتاهی از جناب آقای مهدی کوچک زاده مقابل حسینیه ارشاد با بک گراند صدای مردمی که یکپارچه خاتمی خاتمی می گفتند. اگر یادتان باشد اسم کوچک زاده پای نامه درخواست ممنوع التصویری خاتمی درج شده بود. بنابراین حتی اگر اعتبارنامه تان برای دور بعدی هم تصویب شود، از همین حالا باید غزل خداحافظی در دوره یازدهم را بخوانید چرا که با این ادبیات محیرالعقول در اذهان عمومی مردم ایران درخشیده و ماندگار شده اید.

۳-اما چه چیزی شمای نماینده و برخی دیگر را از ورود و حضور زنان در مجلس نگران می کند، اتفاقا در لابه لای ادبیات تان در موضوع «کره الاغ» و «تیزبازی» به نکات کلیدی اشاره کردید، به شوخی های عجیب و غریب و خارج از قاعده، به همان بازی های مردانه قدرت، به اینکه خانم ها بروند بیرون دو کلمه حرف درست و حسابی بزنیم، یا رفتارهای درست و حسابی انجام بدهیم. می فرمایید “می‏فرستیدشان سرشان بلا بیاورند آبرویتان برود، مجلس جای سوسول بازی نیست.” جناب قاضی پور به جای عذرخواهی لطفا بفرمایید آیا واقعا بنا است در مجلس ایران سر خانم ها بلا بیاید؟ و اینکه آیا خانه ملت سرای ناامنی برای زنان است؟ چه چیزها به چشم دیده اید که این سخن را می گویید؟ یادتان نرود که در مجلس ایران نه تنها زنان نماینده که همواره تعداد زیادی کارمند و خبرنگار زن پارلمانی حضور داشته اند.

۴-جناب آقای قاضی پور، خانم ها بنا نیست جایی بروند، این بار نوبت خروج شما است، رسوایی این جملات سخیف تمام این چهار سال دامن گیرتان خواهد بود و در بزنگاه انتخابات بعدی برای تان اسباب دردسر خواهد شد. فکر می کنم در ته مایه این جملات یک ترس غریب نهفته، شما نگران این هستید که در دوره بعدی یک دختر دهه شصتی به اعتبار همین شبکه های اجتماعی و مدرک دکتری اش جای شما را بگیرد. بفرمایید که از قدرت زنان احساس خطر کرده اید و مساله را به ختنه سوران مرتبط نفرمایید.

سخنان قاضی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.