زنان خانه دار تهرانی هنوز بیمه نشده اند

معاون دفتر امور زنان و خانواده بهزیستی گفت: پس از گذشت حدود ۴ ماه از آغاز ثبت نام طرح بیمه زنان خانه دار استان تهران ، هنوز هیچ یک از آنها بیمه نشده اند.

پرویز زارعی با اشاره به این مطلب که تاکنون بیش از ۱۰ هزار زن خانه دار در سطح استان تهران ثبت نام کرده اند ، به خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر افزود: ثبت نام از زنان خانه دار استان تهران برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن همچنان در ۲ مجتمع بهزیستی ذوالفقاری و شهدای انقلاب در غرب و شرق تهران ادامه دارد و آنها می توانند بدین منظور مراجعه کنند.

وی به عدم تخصیص اعتبارات بیمه زنان خانه دار توسط مرکز امور زنان و خانواده اشاره کرد و گفت : این مرکز تاکنون ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار بیمه زنان خانه دار را پرداخت نکرده و همچنین نیمی از ۲ میلیارد تومان بودجه دولتی نیز اختصاص نیافته و همین امر موجب شده نتوانیم این طرح را در استان تهران و برخی استانهای دیگر اجرایی کنیم.

زارعی خاطر نشان کرد : قرار است این هفته با مسئولین مرکز امور زنان و خانواده جلسه ای در مورد تامین اعتبار بیمه زنان خانه دار برگزار کنیم که امیدواریم نتیجه لازم حاصل و بودجه نیز اختصاص یابد.

معاون دفتر امور زنان و خانواده بهزیستی با انتقاد از اعتبارات محدود بهزیستی برای بیمه زنان خانه دار افزود: بر اساس قانون برنامه چهارم ، سالانه یک میلیون زن خانه دار باید بیمه شوند که با اعتبارات محدود بهزیستی حتی نمی توان ۳۰ هزار نفر را نیز تحت پوشش بیمه قرار داد. به همین دلیل با اعتبارات موجود به هیچ وجه نمی توان تمامی ۱۴ میلیون زن خانه دار را بیمه کرد.

زارعی گفت: به همین دلیل سال ۸۵ باید این اعتبارات چندین برابر افزایش پیدا کند تا بتوان حداقل تعداد کمی از زنان خانه دار سراسر کشور را بیمه کرد.

منبع:خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.