منیره نوبخت :مطالب غیر واقعی درباره خشونت علیه زنان ایرانی از اهرم‌های فشار غرب است

خبرگزاری فارس:رئیس شورای فرهنگی_ اجتماعی زنان، گفت: طبیعی است با وجود اهرم‌های فشار و سانسور در غرب حتی در مقر سازمان ملل ، گزارشگر آنان مطالب غیر واقعی درباره وجود خشونت علیه زنان ایرانی ارائه دهد.

منیره نوبخت در گفت‌ و گو با خبرنگار اجتماعی فارس در پاسخ به اینکه تشکل‌های غیردولتی بستری برای مشارکت و حضور مردم در فعالیتهای اجتماعی‌اند یا راهی برای تحقق اهداف سازمانها و نهادهای بین المللی هستند، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کمتر کوچه و یا محله‌ای را می‌توان سراغ گرفت که مرکزیتی از کار جمعی مردم با عناوین هیئت‌های مذهبی، مسجد و صندوق‌های خیریه شکل نیافته باشد.

وی گفت:مشارکت اجتماعی مردم بصورت وسیع و گسترده در مدل‌های ذکر شده بالا بر مبنای حقیقی فعالیت و حضور مردم شکل یافت که با مدل جهانی و متداول بسیاری از کشورهای غربی که فعالیت دارند بسیار متفاوت است.

نوبخت تصریح کرد:فضای بازی که در دوران ۸ ساله اصلاحات بوجود آمد و تشکل‌های غیر دولتی با استفاده از شعار توسعه سیاسی و بر مبنای جهانی فرصت رشد پیدا کردند دربی‌توجهی مسئولان ذی ربط ، نتایج مثبت و درخشانی نداشتند که البته بسیاری از این تشکل‌های غیر دولتی اهرمی برای مدیریت‌های پنهان بین المللی تعقیب و پیگیری شد.

وی اظهار داشت:متاسفانه در ایران به دلایل مختلفی عده‌ای این نوع از مشارکت مردمی را تحت نام سازمانهای غیر دولتی تبلیغ کرده و اقداماتی برای شکل‌گیری آن انجام داد‌ه اند که در ظاهر خوشبینانه تلقی می‌شود.

رئیس شورای فرهنگی_ اجتماعی زنان،خوشبینانه نگریستن سازمانهای غیردولتی زنان به عملکرد مجامع بین المللی برای پیگیری موضوعات خشونت علیه زنان و حقوق بشر را در نبود آگاهی آنان دانست و ادامه داد:جای سئوال است این تشکل‌ها که تا کنون از حقوق زنان و بشر سخن گفته‌اند حضورشان در مجامع بین المللی چه دستاوردهایی برای زنان ایرانی داشته است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.