۷۹ درصد ازدواجهای خیابانی و تلفنی منجر به طلاق می شود

یک روانشناس با اشاره به تحقیقات انجام شده ، گفت: ۷۹ درصد ازدواج جوانانی که از طریق آشنایی های خیابانی و تماس تلفنی صورت گرفته است طی ۴ سال اول زندگی منجر به طلاق می شود.

دکتر مجید ابهری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر افزود: ازدواجها به دو گونه انجام می شود ، دسته اول ازدواجهایی که به صورت سنتی و بر اساس آشنایی خانواده ها شکل می گیرد و یا با معرفی برخی از اقوام ، پسر به خواستگاری دختر می رود و دسته دوم ازدواجهایی است که بر اساس آشنایی های خیابانی و تلفنی صورت می گیرد.

وی ادامه داد: اینگونه ازدواجهای خیابانی نشان می دهد که معیارهای ازدواج بر مبنای ظاهری و علاقه های کاذب و خارج از چارچوب سنتی و فرهنگی کشور بوده است.

این روانشناس و استاد دانشگاه تاکید کرد: همچنین تحقیقات نشان می دهد ازدواجهایی که بر اساس نظرات منطقی والدین صورت گرفته تنها ۲۱ درصد منجر به طلاق می شود و مابقی آنها ازدواجهای موفقی بوده است.

ابهری گفت: جوانانی که بر اساس معیارهای ظاهری ، پوشش ، چهره و همچنین معیار مادی با یکدیگر آشنا شده و ازدواج کرده اند ، در ۹۰ درصد موارد زندگی آنان با موفقیت همراه نخواهد شد و منجر به طلاق و جدایی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.