زنان کهگیلویه و بویراحمد، ۶۰ درصد داوطلبان کنکور

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد؛ زنان ۶۰ درصد داوطبان کنکور سراسری در این استان را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش ایسنا، «سیاوش باقری» گفت: «برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ تعداد ۱۸ هزار و ۸۲۹ داوطلب در استان کهگیلویه و بویراحمد ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۰۷۰۲ نفر زن و ۸۱۲۷ نفر مرد هستند. به عبارت دیگر تقریباً ۶۰ درصد داوطلبان را زنان و ۴۰ درصد را مردان تشکیل می‌دهند.»

وی خاطرنشان کرد: «از میان داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۶، تعداد ۸۸۳ نفر داوطلب گروه علوم ریاضی و فنی هستند که از این تعداد ۲۳۷ نفر زن و ۶۵۶ نفر مرد هستند. تعداد ۱۳ هزار و ۵۹۲ نفر داوطلب گروه آزمایشی علوم تجربی هستند که از این تعداد هفت هزار و ۸۹۷ نفر زن و ۵۶۹۵ نفر مرد هستند. همچنین دو هزار و ۹۹۵ نفر داوطلب گروه آزمایشی علوم انسانی هستند که از این تعداد ۱۶۶۰ نفر زن و ۱۲۳۵ نفر مرد هستند.»

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطرنشان کرد: «در گروه آزمایشی هنر نیز ۴۵۲ نفر داوطلب وجود دارد که از این تعداد ۳۰۲ نفر زن و ۱۴۵ نفر مرد هستند. کل داوطلبان در گروه زبان‌های خارجی نیز ۹۰۷ نفر شامل ۶۱۱ زن و ۲۹۶ مرد می‌باشند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.