معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خبر داد:

کارگروه ادیان و اقوام معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تشکیل شد

ایرنا- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از تشکیل اولین کارگروه ادیان و اقوام این معاونت در دولت دوازدهم با حضور تعدادی از نمایندگان ادیان و اقوام خبر داد.

«معصومه ابتکار» در این کارگروه گفت: «یکی از مهم‌ترین وظایف کارگروه ادیان و اقوام افزایش میزان مشارکت و تقویت ارتباط با اقوام و ادیان، با دعوت از نمایندگان آنها است. ما امیدواریم با توجه به نقش سازمان‌های مردم نهاد (NGOها) و ثمرات آنها و با تکیه بر اندوخته‌های دینی و قومیتی کشور بتوانیم با پویایی و شکوفایی به سوی خانواده سالم حرکت کنیم.»

وی در ادامه تاکید کرد: «یکی از ظرفیت‌های عظیم ایران وجود تنوع و تکثر قومی و دینی است که سرمایه‌ای عظیم برای پیشرفت به حساب می‌آید به همین دلیل هم از این کارگروه می‌خواهیم نشست مشترکی با کارگروه حقوقی برای بررسی مباحث حقوقی اقلیت‌های قومی و ادیان و مذاهب و حل مشکلات موجود داشته باشد.»

ابتکار در پایان با اشاره به ضرورت هم‌افزایی در این زمینه بر برنامه‌ریزی برای همگرایی جامعه ایرانی در جهت اعتلای کشور و توسعه امنیت و آرامش تاکید کرد و با اشاره به ناامنی‌های منطقه و مناقشات در خاورمیانه از وجود همگرایی و همدلی میان اقوام ایران ابراز خشنودی کرد.

در این جلسه «بهجت رحمانی»، دبیر کارگروه ادیان و اقوام معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تاکید کرد هدف این است که هر زنی، با هر دین و مذهبی، در همه دوران زندگی خود با استفاده از فرصت‌های برابر از زندگی بهره‌مند و شهروندی آگاه، مادری شاداب، نیروی کاری مثبت و انسانی آزاده باشد.

وی همچنین با اشاره به سیاست‌ها و خط‌مشی‌ها بر لزوم بکارگیری همه امکانات موجود برای رفع چالش‌ها و نزدیکی هرچه بیشتر ادیان و اقوام ایرانی تاکید کرد.

در این جلسه نمایندگانی از جامعه آشوری، مسیحی، کلیمی و اهل تسنن حضور داشتند.

لازم به ذکر است، هدف از برگزاری این کارگروه ارتباط با اقوام و ادیان مختلف در ایران با استراتژی توسعه مشارکت همه ایرانیان، شناسایی مشکلات، تعامل بیشتر برای بهره‌وری بهتر از توانایی‌های زنان و حضور پررنگ آنها در عرصه‌های مختلف کشور عنوان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.