بررسی سند ملی حقوقی زنان در شورای نگهبان

رئیس فراکسیون زنان مجلس شواری اسلامی گفت: در سند ملی حقوقی زنان ، تمامی مسایل حقوقی ، اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی، خانوادگی و… زنان مد نظر قرار گرفته که تصویب آن می تواند در جهت کاهش مشکلات زنان در زمینه های مختلف نقش موثری داشته باشد.

عفت شریعتی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر ، در مورد ضرورتهایی که در قانون اساسی برای زنان در نظر گرفته شده ، افزود: در قانون اساسی آموزش و رفع تمامی نیازها و ضرورتهای زنان مانند تعلیم و تربیت ، بهداشت ، برخورداری از امکانات اولیه زندگی و… در آن در نظر گرفته شده که البته این امر برای زنان و مردان یکسان است.

وی در مورد تصویب سند ملی حقوقی زنان افزود: موارد مطرح شده در این سند مغایرتی با قانون مدنی ندارد و سند ملی حقوقی زنان در صحن علنی مجلس به تصویب رسیده و هم اکنون نیز در انتظار تصمیم شورای نگهبان است.

رئیس فراکسیون زنان مجلس تاکید کرد: شورای نگهبان بزودی نسبت به بررسی و تصویب سند ملی حقوقی زنان اقدام خواهد کرد و پس از تصویب نهایی ، زمینه های اجرایی شدن سند ملی حقوقی زنان در جهت کاهش مشکلات زنان و دختران در جامعه فراهم می شود.

شریعتی گفت: تاکنون قوانین زیادی برای دستیابی به مطالبات حقوقی زنان تصویب شده است اما عدم اجرای درست قوانین توسط دستگاههای مسئول مانع دستیابی آنان به مطالباتشان شده است ، بنابراین باید روح فرهنگ تبعیت از قانون در جامعه نهادینه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.