رییس کمیسیون زنان جبهه مشارکت: با آیین‌‏نامه و برخوردهای دفعی نمی‌‏توان به بدحجابی پایان داد

رییس کمیسیون زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی گفت: با آیین‌‏نامه و برخوردهای دفعی نمی‌‏توان به بدحجابی پایان داد.

فاطمه راکعی، در گفت‌‏وگو با خبرنگار “ایلنا”، با بیان اینکه زنان ایران به برکت انقلاب اسلامی و تاکیدی که حضرت امام (ره) در مورد جایگاه زنان مطرح می‌‏کردند، انتظاراتی داشتند که تحقق نیافته است،‌‏ افزود: نوع برخورد زنان با مسائلی مانند حجاب, واکنش و عکس‌‏العملی است در مقابل کسانی که همه چیز را برای آنها به صورت تحمیلی و اجباری دیکته می‌‏کنند.

وی، نسبت به عدم استفاده مسوولین از تجربیات گذشته در برخورد با مواردی مانند بدحجابی ابراز تعجب کرد و اظهار داشت: با این وجود باید خوشحال بود که فردی مانند آقای باهنر در مجلس برخورد با بدحجابی را امری فرهنگی می‌‏داند و به برخوردهای دفعی و بگیر و بنند قائل نیست.

راکعی افزود: در شرایطی که جریان‌‏هایی در جهان با دیدگاه رادیکالی و برنامه‌‏های خود برای تهی کردن کشورها از هویت خود تلاش می‌‏کنند، برخوردهای دفعی با بدحجابی به این امر دامن می‌‏زند.

رییس کمیسیون زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی گفت: بدترین واکنش به این شرایط که بدحجابی و دهن‌‏کجی به معیارهای فرهنگی و اجتماعی در جامعه شایع شده است، برخورد دفعی و آیین‌‏نامه‌‏ای است که متاسفانه مسوولین به این امر توجه ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.