همسرم مهدورالدم بود، حکم الهی را اجرا کردم

خبرگزاری فارس: افسر یکی از ارگان های نظامی که مرتکب قتل همسرش شده بود صبح امروز در جلسه دادگاه مدعی شد همسرش مهدور‌الدم بوده است. متهم به نام امیر در دادگاه گفت: همسرم فساد اخلاقی داشت و به این خاطر او را کشتم.

در جلسه دادگاه که به ریاست قاضی نورالله عزیز محمدی و حضور چهار قاضی مستشار برگزار شد، متهم به نام امیر گفت: همسرم فساد اخلاقی داشت و به این خاطر او را کشتم.

در ابتدای جلسه دادگاه حیدری نماینده دادستان تهران با قرائت کیفرخواست گفت: در این پرونده امیر متهم به قتل همسرش به نام مینا است. او با پرت کردن همسرش از طبقه پنجم ساختمانی در سعادت آباد مرتکب قتل شده بود و از تاریخ ۹ فروردین ماه سال گذشته در بازداشت است.

وی ادامه داد: متهم در بازجویی ها با اعتراف به قتل مدعی شده است همسرش با پسر جوانی به نام میلاد رابطه داشته است. میلاد با اعترافات امیر بازداشت و در بازجوییها به این رابطه اعتراف کرد.

نماینده دادستان تهران سپس به گزارشات پزشکی قانونی اشاره کرد و گفت: پزشکان پزشکی قانونی علت مرگ مینا را شکستگی جمجمه بر اثر اصابت جسم سخت اعلام کرده اند. پزشکان هچنین احتمال جنون متهم را در گزارش دیگری رد کرده اند.

حیدری در پایان برای متهم تقاضای مجازات قانونی کرد.

با دفاعیات نماینده دادستان تهران از کیفرخواست، قاضی نورالله عزیز محمدی از اولیای دم مقتول خواست با حضور در جایگاه شکایت خود را مطرح کنند.

سه دختر مقتول در دادگاه از خون مادرخود گذشت کرده و پدرشان را بخشیدند. اما پدر مقتول برای دامادش تقاضای قصاص کرد.

با اعلام شکایت پدر مقتول وکیل او نیز با حضور در جایگاه گفت: امیر مجوز نداشته که با پی بردن به این رابطه همسرش را به قتل برساند. مقتول قصد جدایی از همسرش را داشت که او پس از توافق بر سر این کار از مینا خواست از طلاق منصرف شود.

رئیس دادگاه سپس اتهام امیر را به او تفهیم کرد و از او خواست به دفاع از خود بپردازد. متهم ۴۳ساله پس از حضور در جایگاه گفت: من قتل را قبول دارم و در دفاع از خود ۳۳ صفحه لایحه نوشته ام. در این پرونده بعضی مسائل ناموسی مطرح است که از دادگاه می خواهم در جلسه ای غیرعلنی به آنها پرداخت شود.

وی ادامه داد: پس از پی بردن به رابطه همسرم چند بار به میلاد تذکر دادم که از زندگی ام خارج شود ولی او توجه ای به این موضوع نکرد.

موضوع را با همسرم در میان گذاشتم ولی هیچ تأثیری در او نداشت.

به چند کلانتری و دادگاه هم مراجعه کرده و از همسرم شکایت کردم .درحال جداشدن از هم بودیم که خانواده همسرم خواستند به زندگی ام ادامه دهم.

پدر میلاد هم با او صبحت کرده بود ولی آنها حاضر نبودند رابطه شان را قطع کنند.

یکبار همسرم را نزد عالمی بردم ولی صحبت های آن فرد نیز هیچ تأثیری در او نداشت.

من اصل را بر برائت گذاشته بودم و از او خواستم توبه کند. روز قبل از حادثه برای اینکه ببینم همسرم با میلاد رابطه دارد یا خیر. نوار کاستی را در خانه کار گذاشتم. وقتی عصر به خانه آمدم و نوار را بررسی کردم متوجه شدم همسرم با میلاد تلفنی صحبت کرده است.

به کلانتری رفتم و شکایتی مطرح کردم رئیس کلانتری با خانواده میلاد تماس گرفت و خواست که جلوی رابطه پسرشان با همسرم را بگیرند ولی آنها گوش نکردند.

روز حادثه همسرم را به پشت بام کشاندم و قسمت هایی از نوار را برای او گذاشتم تاگوش کند. همسرم از شب قبل قصد خودکشی داشت و وصیت نامه اش را هم نوشته بود. پس از شنیدن نوار قصد داشت خودش را به پایین پرت کند که مانع شدم.

از او خواستم توبه کند تا من از تقصیرش بگذرم. در حال صحبت بودیم که او با سنگ ضربه ای به سرم زد. عصبانی شدم. سنگ را به سرش کوبیدم. دوباره خواستم توبه کند ولی او در جواب گفت:‌میلاد را دوست دارم هر کاری می خواهی انجام بده.

پس از ۲۰ سال زندگی مشترک این حرف برای من سنگین بود. او را بردم لب نرده ها و برای سومین بار خواستم توبه کند ولی باز هم قبول نکرد. من هم به پایین پرتش کردم.

وقتی دخترانم متوجه ماجرا شدند اول گفتم مادرتان خودکشی کرده است. اما درجلسه بازجویی به قتل اقرار کردم و از بازپرس خواستم به دخترانم نگوید.

متهم ادامه داد: قبول دادم کارم قانونی نبوده است. اما همسرم مهدورالدم بود و من حکم الهی را انجام دادم.

من به مینا علاقه داشتم و تمام زندگی ام را برای او گذاشته بودم.

قاضی:‌اگر در زمان درگیری نمی گفت به میلاد علاقه دارد او را نمی کشتی؟

متهم: جوابی ندارم.

قاضی همچنین از فرزندان مقتول در خصوص ارتباط مادرشان با میلاد پرسید که آنها ادعا کردند شاهد حضور میلاد در خانه شان بوده‌اند.

با دفاعیات متهم وکیل مدافع او نیز در دفاعیاتش گفت: همسر موکل پس از ۲۰ سال به او خیانت کرده و زنای محصنه انجام داده بود.

این پرونده از مصادیق ماده ۲۲۶ قانون مجازات اسلامی است و اولیای دم حقی برای او ندارند به همین خاطر تقاضای برائت او را دارم.

مشکلات اخلاقی مقتول باعث شده بود امیر محل زندگی اش را تغییر دهد. میلاد هم به این رابطه اعتراف کرده است. با این وصف تقاضا دارم قرار بازداشت موکلم به قرار دیگری تغییر پیدا کند.

با دفاعیات وکیل متهم قاضی نوالله عزیز محمدی و چهار مستشار دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.