خانه پرستار با صدور بیانیه ای اعلام کرد: پرستاران کشور بیشترین کارکرد و کمترین حقوق را دارند

در حالی که پرستاران در سایر کشورها کمترین ساعت کاری را دارند ، کارکنان پرستاری کشور حداقل ۴۴ ساعت در هفته کار می کنند که این رقم ۳ برابر کارکرد سالانه معلمان و بالاتر از ساعت واقعی سایر کارکنان دولت است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، خانه پرستار به مناسبت روز پرستار ( ۱۲ خرداد ) بیانیه ای منتشر کرد که در بخشی از آن آمده است: سیاست های غلط ، دیدگاههای تنگ نظرانه ، نگاههای تبعیض آمیز ، مدیدریت پزشک سالارانه ، نجابت پرستاری ، عدم وابستگی به قدرت و نداشتن متولی قوی در گذشته و… باعث مغفول ماندن مشکلات پریتاری از دیدگاه مسئولان و نهایتاً مظلومیت این حرفه طی ۳۰ سال گذشته شده است.

در بخش دیگری از این بیانیه با تاکید بر بحرانی بودن وضعیت پرستاری ، تصریح شده است: در کمال تعجب هنوز پرستاران پایین ترین حقوق را در سطح کارکنان دولت دریافت می کنند و منظور کردن آنان در شمول قانون سختی کار در بخش خصوصی اصلاً و در بخش دولتی نیز به صورت ناقص اجرا می شود.

در بیانیه مذکور در خصوص وضعیت فعلی پرستاران آمده است: ماحصل شرایط حاضر باعث داشتن پرستارانی خسته ناشی از حجم کار زیاد ، کم انگیزه به علت تبعیض و بی عدالتی ، فرسوده و مستهلک ناشی از کار سخت ، بیمار ناشی از بیماریهای مسری ، کم حوصله ناشی از استرس در سیستم شده که در نهایت منجر به محروم ماندن مردم از خدمات مطلوب پرستاری شده است.

خانه پرستار ، گره عمده مشکلات پرستاری را مربوط به سازمان مدیریت و برنامه ریزی دانسته و افزوده است: متاسفانه حتی با تغییر دولت تغییری در سیاستهای این سازمان حداقل در امور پرستاری به وجود نیامد و سیاست گذاران سازمان مدیریت هیچ موقع پرستاران را درک نکرده اند.

در پایان این بیانیه با اشاره به روحیه عدالت خواهی رئیس جمهوری ، اظهار امیدواری شده است که در آستانه روز پرستار جامعه پرستاری خبرهای خوشی از دکتر احمدی نژاد بشنود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.