سرریز شدن فاضلاب در زندان زنان قرچک، هوای آلوده و سمی/سلامت و جان زندانیان در معرض خطر جدی

این گزارش توسط خانواده یکی از زندانیان زندان قرچک در اختیار کانون زنان ایرانی قرار گرفته است

در چند هفته گذشته مقامات مختلف قضایی از ریاست قوه قضائیه جمهوری اسلامی تا ریاست سازمان زندان های کشور و بسیار مقامات ریز و درشت از زندان زنان قرچک بازدید داشته اند و همه شان از رعایت حقوق انسانی زندانیان و رافت اسلامی داده سخن کرده اند، اما متاسفانه وضعیت زندانیان و زندان هرگز بهتر که نشده بلکه بسیار بدتر هم شده است.
سه روز است چاههای فاضلاب زندان زنان قرچک به تمام بندها و حیاط بندها سرریز شده است و در این گرمای شدید کویری که همیشه همراه آلاینده های مختلف شیمیایی خطرناک فضای آنجا را مسموم می کند، این بار بوی تعفن شدید وحشرات موذی را هم به جان بیش از هزار زن زندانی در بندهای مختلف انداخته است .
هوای سمی و آلوده زندان قرچک همه زندانیان را در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری ها قرار داده است. وضعیت تنفسی و جسمی بعضی از زندانیان با بیماری های پیشینی از جمله عالیه مطلب زاده و نرگس محمدی به شدت نگران کننده است. با سرریز شدن فاضلاب زندان و گسترش حشرات موذی در محیط زندان گزش حشرات موذی باعث بروز انواع بیماریهای عفونی و مسری شده است. علیرغم پیگیری زندانیان در این سه روز ،هیچ اقدام عاجل و موثری از طرف مسئولان زندان و سازمان زندان های کشور و مقامات قضایی برای حل این مشکل نشده است . اما به نظر وضعیت در زندان زنان قرچک این روزها حتی بدتر از این بحث هاست ؛ فیلترها و سیستم فرسوده تسویه آب زندان دوباره از کار افتاده است. کیفیت و عرضه غذا به زندانیان و محدودیت های اعمال شده برای تهیه مواد غذایی و خوراکی و دارویی و خدمات پزشکی از بیرون به خاطر مخالفت های مسئولان زندان شرایط را برای زندانیان بدتر از قبل کرده است. با این وضعیت به نظر زنان زندانی در فرچک به شکل سیستماتیک و فرسایشی از سه عنصر حیاتی نیاز انسانی (آب ، هوا و غذا سالم) محروم هستند. آنجا جان و سلامتی همه زندانیان در خطر است. سوال این است؛ آیا واقعا زندان زنان قرچک ورامین شکنجه گاه زندانیان زن است!؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.