بازارچه خیریه ای به نفع دختران محروم

آفتاب: بازارچه خیریه ا ی به همت موسسه خیریه به آفرین ا از روز۲۵ تا ۲۸خرداد ماه و برای حمایت از دانش آموزان دختر محروم عضو این موسسه که در مقاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان تحصیل می کنند ،برپا می شود .

موسسه ” به آفرین فردا ” در تلاش است با کشف و پرورش استعدادهای درخشان در میان اقشار کم در آمد و آسیب دیده از طریق حل معضلات فرهنگی و اجتماعی و بعضا خانوادگی آنها بهترین فردای ممکن را برای این بخش از جامعه ایران اسلامی فراهم آورد.

اگر چه رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی خانواده های کم درآمد امری خداپسندانه و خیرخواهانه است، اما تحقیقات و پژوهش ها نشان می دهد که خانواده های کم درآمد و نیازمند عموما پس از دریافت کمک های مقطعی مالی، یا از آنها به نحو صحیح استفاده نمی کنند و یا به این نوع کمک ها وابسته می شوند و چاره ی مشکلات خود را در این نوع کمک های مقطعی می دانند و عملا عزم و تلاش قبلی خود را برای نیل به خود کفایی و استقلال مالی نیز از دست می دهند.

بر چنین اساسی موسسین ” به آفرین فردا” با هدف پرورش استعدادهای درخشان از طریق آموزش این گونه خانواده ها و ارایه راه کارهایی برای خودگردانی و خود اشتغالی به خانواده اعضا، آنها را به سمت استقلال و عدم وابستگی به این مؤسسه هدایت می کنند.

این موسسه در زمینه ارائه و تأمین امکانات و هزینه‌های تحصیلی دانش‌آموزان عضو از قبیل هزینه‌های مربوط به ثبت نام، خرید کتاب، لوازم تحریر، ایاب و ذهاب و تشکیل کلاس‌های کمک آموزشی؛ ارتقاء سطح علمی و فرهنگی دانش‌آموزان عضو از طریق کلاسهای آموزشی، گردش‌های علمی، مشاوره و تأمین منابع علمی مورد نیاز؛ ارتقاء سطح فرهنگی و اجتماعی خانواده‌ی دانش‌آموزان عضو از طریق آموزش‌های فرهنگی، بهداشتی، اجتماعی و حمایت‌های مددکاری ؛ حل مشکلات معیشتی خانواده‌ی دانش‌آموزان عضو از طریق ایجاد عقل معیشتی و زمینه خوداشتغالی برای ماداران، یافتن شغل برای پدران و حمایت مالی و پیگیری و مشاوره تا انجام امور مورد نظر و حل مشکلات پزشکی اعضاء و خانواده‌ آنها فعالیت می کند.

شرایط عضویت در این مؤسسه مختص دانش آموزان دختر مقاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان است که معدل درسی بالای ۱۷ دارند و در مصاحبه این موسسه قبول شده اند و محرومیت آنان نیز تائید شده است .

اعضای این مؤسسه پس از اتمام تحصیلات خود، در مقطع دبیرستان در صورت قبولی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، حتی المقدور از حمایت های این مؤسسه برخوردار خواهند بود و پس از اتمام تحصیلات کارشناسی و اشتغال می توانند در صورت تمایل در جهت ارتقا و گسترش دامنه ی فعالیت های این مؤسسه با آن همکاری داشته باشند.

این بازارچه خیریه در شهرک قدس،خیابان خوردین،خیابان هرمزان،جنب بانک تجارت،مسجد فاطمه الزهرا و از ساعت ۱۰صبح تا ۱۹بعدازظهر برپا می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.