یک مسوول: نقش زنان در جامعه با آمار حضور آنان در مجلس قابل ارزیابی نیست

ایرنا: استاندار خراسان رضوی گفت : نباید میزان اثرگذاری زنان در جامعه را با آمار حضور آنان در مجلس شورای اسلامی ارزیابی کرد.

محمدجواد محمدی زاده روز چهارشنبه در دیدار با مشاوران و دبیران کار- گروه‌های بانوان و جوانان شهرستان‌های این استان افزود : زنان در جامعه ما همواره از حضوری پررنگ برخوردار بوده و هستند.

وی افزود: علاوه بر نقش برجسته آنان در پیروزی انقلاب، حضور آنان‌در حماسه دفاع مقدس ، حفاظت از کیان خانواده به عنوان یک زن مسلمان بسیار برجسته است.

وی اظهار داشت: نقش و جایگاه زنان در جامعه اسلامی بی‌بدیل است و موفقیت مردان بزرگ ما مرهون فداکاری ، گذشت و ایثار همسران شان است.

وی با اشاره به‌اینکه بیش از ‪ ۶۰‬درصد فرصتهای علمی کشور در اختیار زنان است ،گفت : زنان در برخی مشاغل بسیار تواناتر از مردان عمل کرده‌اند.

او در ادامه با تجلیل از همسران جانبازان، گفت : اینان نمونه‌ای بازر از فداکاری ، گذشت و ایثار زن ایرانی هستند.

محمدی زاده نقش زن در خانواده و پیشرفت جامعه را کانونی و محوری دانست و گفت : در سایه تلاش زنان در خانواده زمینه شکوفایی و بالندگی اعضای آن فراهم می‌شود.

وی عطوفت و مهربانی زن را بسترساز موفقیت‌ها بزرک دانست و افزود: در گذشته به کانون خانواده بی‌مهری و بی‌اعتنایی شده و امروز باید این امر جبران شود.

استاندار خراسان رضوی در ادامه از دبیران و مشاوران کمیته‌های بانوان و جوانان استان خواست تا در این مجموعه‌ها به‌اموری همچون ازدواج، اشتغال، رفع مشکلات زنان سرپرست خانوار توجه بیشتری شود.

وی بر ضرورت پرداختن مجامع علمی و دانشگاهی به ناهنجاریها و معضلاتی چون پدیده بدحجابی و نیزتبعات ناشی از افزایش سن ازدواج تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.