آثار زنان نقاش ایرانی راهی دبی و کراچی می‌شود

فرح اصولی گفت:آثار نقاشان گروه دنا آبان‌ماه در دبی و بهمن‌ماه در کراچی پاکستان به نمایش گذاشته می‌شود.

فرح اصولی درگفت وگو با خبرنگار فارس درباره برنامه‌های گروه دنا گفت:گروه دنا متشکل از ۹ نقاش زن ایرانی است که مجموعه آثار این گروه در کشوهای اروپایی و منطقه خاورمیانه به نمایش گذاشته می‌شود.

وی از برگزاری نمایشگاهی از آثار این گروه در دبی خبر داد وگفت:آبان‌ماه گروه دنا در دبی نمایشگاهی برپا خواهد کرد و به دنبال آن من وخانم رعنا فرنود در برنامه ورک‌شاپی که توسط گالری باگاش، بهمن‌ماه در دبی برگزار خواهد شد شرکت خواهیم کرد که دراین برنامه ما به همراه ۱۱ نقاش دیگر ازکشورهای مصر،هند،قطر و منطقه خاورمیانه، طی چهار روز سه اثر ارایه خواهیم کرد و روز پنجم این آثار به نمایش گذاشته می‌شود واز محل فروش این آثار مخارج برگزاری ورک شاپ سال آینده تامین خواهد شد.

وی درباره این گردهمایی گفت:هرساله ۱۲ نقاش از سراسر خاورمیانه دعوت می شوند که آثارشان را در کنار هم ارایه می‌کنند واین ایده بسیار خوبی است که باعث آشنایی هنرمندان با یکدیگر می‌شود و می‌توان در ایران نیز چنین برنامه‌هایی را اجرا کرد.

وی از احتمال برگزاری نمایشگاه دیگری از آثار این گروه در بحرین خبر داد و گفت:احتمالا اسفندماه دربحرین نمایشگاهی خواهیم داشت که درحال مذاکره هستیم.

گروه دنا دو مجموعه آثار در کشورهای اروپایی و منطقه خاورمیانه دارد که به طور مرتب در کشورهای مختلف به نمایش گذاشته می شود.

اصولی درباره این دو مجموعه گفت:ما به طور مرتب روی این دو مجموعه آثارکار می‌کنیم و با مراکز و موزه‌های مختلف رایزنی می‌کنیم تا پیش از پایان مهلت نمایشگاه دریک کشور، بدون اتلاف زمان وهزینه بازگشت آثار به ایران، در نقاط دیگری به نمایش گذاشته شود که نزدیک به محل قبلی هستند.

وی افزود:یک مجموعه از آثار گروه دنا در کشورهای اروپایی جابجا می‌شود که این مجموعه شهریورماه به ورشو خواهد رفت ومجموعه آثار انفرادی من نیز که به مدت پنج‌ماه روی دیوار موزه لودویک آلمان بود در یکی دیگر از موزه‌های اروپا به نمایش گذاشته خواهد شد.

همچنین مجموعه آثار این گروه در منطقه خاورمیانه نیز بهمن‌ماه راهی پاکستان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.