بالاترین نرخ بیکاری زنان مربوط به استان تهران است

مشاور استاندار تهران در امور بانوان نرخ بیکاری زنان استان تهران را ۲۲ درصد عنوان کرد و گفت: بر اساس آمارهای به دست آمده ، نرخ اشتغال زنان استان تهران در مقایسه با استان های دیگر ، بالاتر است.

فرحناز قندفروش در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر ، در مورد بالا بودن نرخ بیکاری زنان در استان تهران افزود: با توجه به شرایط ویژه استان و همچنین وضعیت اقتصادی و معیشتی زندگی مردم ، نیاز است که در هر خانواده ۲ نفر اشتغال داشته باشند ، به همین دلیل در تهران مراجعه کننده برای اشتغال در میان زنان بیشتر از استان های دیگر است اما در شهرهای دیگر زنان طالب کار نیستند.

وی خاطر نشان کرد: البته دلیل دیگر بالا بودن نرخ بیکاری زنان استان تهران ، عدم کار جدی در زمینه اشتغال زنان استان است که باید هرچه سریع تر اقدامات لازم در این رابطه صورت گیرد.

مشاور استاندار تهران در امور بانوان تاکید کرد: در سال جاری بحث اشتغال زنان استان تهران در اولویت برنامه های اشتغال قرار دارد به همین دلیل بودجه در نظر گرفته برای طرح های اشتغال زنان در سال جاری ۲ برابر مبلغ در نظر گرفته شد ، تخصیص یافت.

قندفروش گفت: تا کنون تمام مبلغ اعتبار اشتغال زنان به طور کامل جذب شده است و بزودی تسهیلات لازم در اختیار زنان برای اجرایی کردن طرح های ارائه شده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.