وزیر بهداشت: یک سوم پژوهشگران وزارت بهداشت زن هستند

خبرگزاری فارس: وزیر بهداشت گفت: زنان یک سوم پژوهشگران و یک سوم اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، کامران باقری لنکرانی امروز در همایش زن و پژوهش در دانشگاه پیام نور، افزود: انقلاب اسلامی نشان داد زن مسلمان می‌تواند با حفظ آداب اسلامی کل جهان را تحت تاثیر خود قرار دهد و پیشرفت زنان در عرصه های علمی، پژوهشی اکنون تمام منطقه و کل جهان را تحت تاثیر قرار داده است.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب حدود ۱۰درصد دانشجویان کشور را زنان تشکیل می‌دادند در حالی که اکنون حدود ۶۷درصد دانشجویان پذیرش شده جدید خانمها هستند و در مجموع ۵۲ درصد دانشجویان همه دانشگاههای دولتی و غیر دولتی خانم هستند و ۴۸ درصد دیگر را آقایان تشکیل می‌دهند.

وزیر بهداشت گفت: تعداد زنان عضو هیئت علمی رشته‌های فوق تخصصی در سالهای قبل از انقلاب به تعداد انگشتهای دست بود ولی اکنون ۳۲درصد از اعضای هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی زن هستند که ۱۸۰ نفر آنها عضو هیئت علمی رشته‌های فوق تخصصی، ۱۲۷۹ نفر در رشته های تخصصی، ۲۹۰ نفر در گروه دندانپزشکی و در مجموع ۳۷۷۹ نفر از مجموع ۱۱ هزار و ۷۷۰ عضو هیئت علمی این دانشگاهها زن هستند.

باقری لنکرانی افزود: با این پیشرفت شتابان، زنان ایرانی باید در ۵۰ سال آینده حرفهای نویی را در عرصه تولید علم در دنیا بزنند.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر ضعف ما در حوزه پژوهش این است که از نظر پژوهشهای معطوف به نیازهای اجتماعی و حل مشکلات اجتماعی مردم هنوز به افق روشنی نرسیده‌ایم و لازم است در این بخش تلاش جدی تری انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.