حمایت ۶۱ سازمان زنان از کمپین قانون بی سنگسار

میدان زنان: سومین کنفرانس “گفتگوی فمینیستی” (فمینیست دیالوگ) با موضوع “فمینیستهایی که دموکراسی ها را می سازند”، در نایروبی کنیا به کار خود در حالی پایان داد که کمپین زنان ایرانی برای لغو قانون سنگسار یکی از مورد توجه ترین بحثهای آن بود.

سهیلا وحدتی، که به همراه سه عضو دیگر کمپین قانون بی سنگسار در”گفتگوی فمینیستی” حضور داشت، در عصر روز دوم این نشست سه روزه، ضمن توضیح مساله سنگسار در ایران و رابطه آن با سکشوالیتی، به توضیح تاریخچه کمپین و اهداف آن پرداخت و در نهایت خواستار حمایت سازمانهای زنان در سراسر دنیا از کمپین شد.

علاوه بر تعداد زیادی از شرکت کنندگان که به شکل فردی بیانیه کمپین را امضا کردند، شصت و یک سازمان فمینیستی از تمام کشورهای دنیا حمایت خود را از کمپین اعلام کردند و از مقامات قضایی و نمایندگان مجلس ایران خواستند تا اقدامات لازم را برای لغو سنگسار انجام دهند.

اسامی سازمانهای حمایت کننده به زودی ازطریق وب سایت “میدان زنان” اعلام خواهد شد.

گفتنی است بحثهای مربوط به نقد فمینیستی لیبرال دموکراسی، چالش های مربوط به اقتصاد نئولیبرال و تاثیر آن بر زندگی زنان و نیز تبعیض و بنیادگرایی از مباحث مطروحه در سخنرانی ها و کارگاههای “گفتگوی فمینیستی” بود. در آخرین نشستی که شرکت کنندگان در حاشیه فروم اجتماعی جهانی داشتند نیز به طور دسته جمعی تصمیم گرفته شد تا روز جهانی زن (۸ مارس) سال ۲۰۰۸، چهار کمپین بین المللی حول موضوعات “بنیادگرایی و سکشوالیتی”، “نئولیبرالیسم و خشونت علیه زنان”، “دموکراسی” و “رسانه های آلترناتیو” توسط فعالان جنبش فراملیتی زنان سازماندهی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.