وزیر اسپانیایی،نشستی را در عربستان به‌خاطر ممنوعیت حضور بانوان لغو کرد

ایرنا: وزیر دادگستری اسپانیا برنامه خود را برای حضور در نشست یک دانشگاه عربستان سعودی در شهر ریاض به دلیل ممنوعیت حضور زنان در آن لغو کرد.

منابع خبری اسپانیایی گزارش دادند: “خوان فرناندز لوپز آگیلار” پس از آن از حضور در دانشگاه اسلامی”امام” ریاض خودداری کرد که مقامهای سعودی، مانع ورود زنان هیات همراه وی به دانشگاه مذکور شدند.

بنا بر این گزارش، وزیر دادگستری اسپانیا قرار بود در این دانشگاه در کنفرانسی درباره چالشهای اروپا در رویارویی با تروریسم بین‌المللی، جنایات سازمان یافته و مهاجرت غیر قانونی سخنرانی کند.

به گفته منابع اسپانیایی، در میان اعضای هیات همراه لوپز آگیلار چندین زن از جمله چهار خبرنگار زن حضور دارند و وی خواستار آن بود که همه اعضای هیات بتوانند در کنفرانس یادشده شرکت کنند.

مقامهای دانشگاه در پاسخ به وی گفتند که دانشگاه اسلامی “امام” ریاض، یک دانشگاه ویژه مردان است و حضور زنان را در آن، مناسب نمی‌دانند.

آنان یادآور شدند که سابقه ندارد زنان در نشستهای این دانشگاه شرکت کرده باشند.

به این ترتیب، وزیر دادگستری اسپانیا آخرین برنامه سفر رسمی خود به ریاض را لغو کرد و برای شرکت در یک نشست اروپایی، راهی آلمان شد.

رسانه‌هایی اسپانیایی تایید کردند که بجز برنامه یادشده، زنان هیات اسپانیایی در تمام مراسم همراه وزیر دادگستری از جمله نشست دو جانبه آگیلار با “صالح محمد الشیخ” وزیر امور مذهبی عربستان و بازدید از دانشگاه نایف شرکت کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.