تماس دو دقیقه ای شادی صدر با خانواده اش

میدان: سرانجام شادی صدر توانست کمتر از ۲ دقیقه با دخترش «دریا» صحبت کند. دریا دختر ۷ ساله شادی صدر در این هفته از مادرش بی خبر بود و امروز عصر به مدت کمتر از ۲ دقیقه توانست با او صحبت کند. شادی صدر هم چنین کمتر از یک دقیقه نیز با همسرش «حسین نیلچیان» صحبت کرده است. دریا پس از این گفتگوی عاطفی با مادرش بیش از یک ساعت و نیم گریه کرده است. دریا در این دو روز تعطیلات پیش دوست شادی «آسیه امینی» و دخترش «آوا» بوده است. آسیه هم چند روز پیش آزاد شده است.

آسیه امینی که با یادآوری گریه بی وقفه دریا گریه اش می گیرد، می گوید:«دریا آن چنان گریه می کرد که هیچ چیز نمی توانست او را آرام کند، هر کاری می کردیم او آرام نمی شد، حتی یکی از دوستانمان هم که به دیدن او آمده بود، آن چنان مستاصل شد که خداحافظی کرد و رفت»

آسیه امینی می گوید:« در فرصت چند ثانیه ای که پیش آمد خواستم به شادی دلداری دهم که نگران نباشد، اما آخرش با گریه و بغض شادی و من تلفن قطع شد»

این تنها تماس شادی صدر با دخترش دریا بوده است،در این یک هفته بی خبری، دریا که دختر توداری است، سکوت کرده است. ساعت ها در گوشه ای می نشیند و به یک جا خیره می شود.اطرافیان به دریا گفته اند که مادرش شادی به طور ناگهانی به سفر رفته است. او به سفرهای کوتاه و بلند مادرش عادت داشت، اما هر بار پیش از سفر مادرش او را آماده می کرد. از مدت ها قبل به او می گفت که می خواهد به سفر برود. اما این بارانگار دریا نمی تواند باور کند که مادرش به سفر رفته است، چون صبح زود از مادرش خداحافظی کرده است و بعد از ظهر مادرش در خانه منتظر او نبوده است.

اطرافیان شادی می گویند با تمام تلاش هایی که انجام شده تا جای خالی او معلوم نباشد، اما درس های دریا افت کرده و روزی چندبار به پدربزرگ و مادربزرگش که حالا با آنها زندگی می کند،می گوید که دلش برای مامان تنگ شده است.

حسین نیلچیان همسر شادی هم این روزها حال خوبی ندارد. او هم در این مدت کمتر از ۲ دقیقه توانسته با شادی حرف بزند. عصر امروز که شادی به خانه زنگ زده و پس از احوالپرسی کوتاه با حسین و مادرش سراغ دریا را گرفته است. حسین از او شنیده است که حال خودش و محبوبه عباسقلی زاده خوب است،

اما حسین نگران شادی است که بار پیش گفته بود در انفرادی است. شادی معده اش ناراحت است و هیچ خبر دقیقی هم از او نیست. به خصوص که گفته حالا حالا ها خبری از آزادی نیست. بار پیش که شادی تماس گرفته است در مدت کوتاه صحبت کمتر از یک دقیقه ای اش ۶اسم داده و خواسته که وکلا برای کفالت آنها به اوین بروند.

شادی صدر که وکیل پایه یک است روز یکشنبه ۱۳ اسفند در جلوی دادگاه انقلاب همراه موکلش که همان روز در آن جا دادگاه داشته بازداشت و دستگیر شده است .

از محبوبه خبری نیست

از طرف دیگر خبری از محبوبه عباسقلی زاده نیست. او حتی در این مدت یک هفته ای تماسی با خانواده اش نداشته است. دختران او مریم و محیا کاملا نگران او هستند. تلاش هایشان برای یافتن هر گونه اطلاعات درباره مادرشان به نتیجه نمی رسد. حتی در جلوی اوین هم وسایلی که برای او می برند، دریافت نمی شود. همه می گویند که محبوبه در انفرادی است. اما خبر دقیقی از او در دست نیست. دخترانش نمی دانند از چه راهی می توانند اطلاعی درباره مادرشان به دست بیاورند. حضور آنها در جلوی اوین و دادگاه انقلاب تا به حال بی نتیجه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.