امسال معلمان عید ندارند

کمیته پیگیری بازداشت شدگان سازمان معلمان ایران بیانیه ای صادر کرده است که به شرح زیر است:

در روز چهارشنبه مورخ ۲۳/۱۲/۱۳۸۵ حیثیت، اعتبار؛ منزلت و غرور معلمین در مقابل خانه ملت، مهرورزانه با کمک نیروهای امنیتی جان داد.

معلمین عزادار تنها یادگاری معلمیشان؛ منزلت و اعتبارشان هستند. در دوران دولت مهرورز ارزشی حتی حرمت زنان معلم هم حفظ نشد و به بدترین شکل ممکن در مقابل دیدگان مجلس توسط مامورین مرد مورد ضرب و شتم و جلب قرار گرفتند. اگر مردی از شنیدن این خبر بمیرد جای تعجب نیست و گویا مردی هم . . . .

تعداد کثیری از معلمین معترض به وعده های اجرا نشده مسئولین در خصوص تصویب و اجرای لایحه مدیریت خدمات کشوری که بازداشت شده اند هنوز در بند به سر می برند و از سرنوشت تعدادی من جمله آقایان داوری و پورسلیمان خبری در دست نیست. مگر نه اینکه اعتراض طبق قانون اساسی حق مسلم هر ایرانی است.

آقای علیرضا هاشمی دبیر کل سازمان معلمان ایران در پی صدور یک بیانه رسمی به جهت اعلام انزجار نسبت به توهین به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام در آزمون ضمن خدمت فرهنگیان با شکایت آموزش و پرورش به دادسرای ویژه کارکنان دولت احضار شد و به جرم مشارکت!!؟؟ در توهین به پیامبر اسلام بازداشت و به زندان منتقل شد و به بهانه های مختلف تلاش می شود تا قرار تامین صادره توسط دستگاه قضایی وصول نگردد و بالطبع تا پایان تعطیلات در بازداشت به سر برد. این چه عدالت مهرورزانه ای است که چشم شاهد را کور می کند و زبانش را می برد اما دست مجرم را نمی برد. در کجای دنیا معترض و شاکی جلب و بازداشت می شود، اما مجرم اصلی آزاد.

امروز روز آزمونی بزرگ است برای احزاب، سیاسیون، دولتمردان، همه آزادمردان آزاد اندیش و همه مدعیان عدالت که اگر سکوت کنند؛ این معلمین عید را نه در کنار سفره هفت سین که در پشت میله های زندان به سر خواهدن برد.

احزاب فعال کشور، سازمان معلمان ایران عضو خانه احزاب و بازداشت شدگان از اعضا و مسئولین آن سازمان هستند، اگر می خواهید سکوت کنید فقط به یاد داشته باشید که آسیاب به نوبت است.

کمیته پی گیری بازداشت شدگان

سازمان معلمان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.