امضاء تفاهم نامه توسعه ورزش بانوان کشور

برای افزایش سطح فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی زنان و گسترش فضاهای ورزشی بانوان در سطح استان‌ها و همچنین ارتقاء مشارکت زنان در ورزش همگانی، تفاهم نامه‌ای بین معاونت ورزش بانوان سازمان‌های تربیت بدنی و دفتر امور بانوان وزارت کشور امضاء شد.

به گزارش خبرنگار ما، در این تفاهم نامه به منظور توسعه ورزش بانوان در سراسر کشور راهکارهایی از جمله، همکاری در افزایش اثربخشی و کارایی کانون‌های فرهنگی اجتماعی زنان در زمینه ورزش بانوان، حمایت از طرح‌های پژوهشی ارائه شده از سوی دفتر امور بانوان وزارت کشور، بهره مندی از نظرات کارشناسی دفتر امور بانوان در جهت ارتقاء ورزش بانوان و بهره مندی از اعتبارات ورزش همگانی در جهت حمایت کانون‌ها پیشنهاد شده است.

به موجب این تفاهم نامه توجه به ورزش زنان و دختران روستایی به ویژه در نقاط محروم، اجرای طرح تربیت مروج تربیت بدنی در کانون‌ها، همکاری در استاندارد سازی آموزش‌های ارائه شده در کانون‌ها و اعزام مربیان تربیت بدنی و تشکیل انجمن‌ها و تیم‌های ورزشی در محل کانون‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

در این تفاهم نامه آمده است که همکاری و حمایت در تجهیز کانون‌ها و مراکز معرفی شده از سوی دفتر امور بانوان به امکانات ورزشی مورد نیاز، همکاری کانون‌ها جهت اجرای طرح‌های ورزشی همگانی، و همکاری امور ورزش بانوان در هدایت و گسترش فعالیت‌های مختلف ورزشی کانون‌ها،زمینه لازم را برای توسعه ورزش بانوان کشور فراهم خواهد ساخت. همچنین به منظور بررسی و تصویب برنامه‌های تنظیم شده در چهارچوب این تفاهم نامه، کمیته‌ای متشکل از نمایندگان سازمان تربیت بدنی و وزارت کشور تشکیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.