پزشکان‌اسپانیایی ملزم به ثبت بدرفتاری با زنان در پرونده‌پزشکی آنان شدند

دولت اسپانیا در تلاشی تازه برای کاهش خشونتهای خانوادگی در این کشور اروپایی که سالی نزدیک به یکصد قربانی بر جای می‌گذارد، پزشکان را موظف کرد هر گونه نشانه بدرفتاری با زنان را در پرونده پزشکی آنان ثبت کنند.

به گزارش ایونا ، وزارت بهداری اسپانیا در بخشنامه‌ای، همه پزشکان را موظف کرده است در صورت مشاهده هر گونه جراحت و یا رفتار غیر عادی بیماران که می‌تواند ناشی از خشونت خانوادگی باشد، موضوع را در پرونده بیمار ذکر کنند و در صورت تایید، مقامهای انتظامی را در جریان بگذارند.

“النا سالگادو” وزیر بهداری اسپانیا در این‌باره به شماره روز سه شنبه روزنامه لاوانگواردیا چاپ بارسلونا گفت: این بخشنامه برای برانگیختن احساس مسوولیت بخش درمانی و جامعه در برابر وخامت پدیده خشونت خانوادگی صادر شده است.

وی تصریح کرد: خشونت علیه زنان اکنون به یکی از بزرگترین ابزارهای سوء استفاده علیه حقوق بشر تبدیل گشته است.

به نوشته لاوانگواردیا، ضوابط جدید توسط وزارت بهداری و ‪ ۱۲ایالت اسپانیا، دفتر دولتی مبارزه با خشونت خانوادگی و موسسه زن تنظیم شده است.

سالگادو با بیان اینکه مقررات جدید شامل زنهای مهاجر نیز می‌شود، تصریح کرد: دولت هیچگونه بردباری در مقابل بدرفتاریهایی که مسایل فرهنگی را پناهگاه خود می‌دانند، نخواهد داشت.

این روزنامه به نقل از داده‌های شورای اروپا گزارش داد که بین ‪ ۲۰تا ‪۲۵ درصد زنان اروپایی دستکم یکبار مورد خشونت بدنی و از هر ‪ ۱۰زن یکی از آنها مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.