برگزاری کارگاه زن و توسعه برای زنان اداره مالیات لرستان

کارگاه آموزشی زن و توسعه با همکاری اداره مالیات و کانون فرهنگی اجتماعی زنان و انجمن زنان هم‌اندیش لرستان در محل فرهنگ سرای سلامت خرم آباد برای کارمندان زن اداره مالیات استان برگزار شد.

در این کارگاه مشکلات و موانع زنان استان در مسیر دستیابی به توسعه و راهکارهایی برای افزایش نقش هر چه بیشتر زنان در جهت توسعه استان توسط اساتید و اعضای کارگاه مطرح شد که گزارشی از نتایج این کارگاه جهت اطلاع و همکاری‌های لازم به سایر سازمان‌ها و ادارات دولتی ارسال می‌ شود.

در این کارگاه سرفصل‌هایی چون مشکلات و موانع زنان برای دستیابی به توسعه، عدم آگاهی آنان از حقوق خود و رعایت نکردن حقوق آنها از طرف مردان، بی‌توجهی به سلامت جسمی و روحی بانوان، تعصبات بی‌جا و عدم حمایت مردان خانواده برای فعالیت‌های اجتماعی زنان، ضعف برقراری ارتباطات گسترده اجتماعی به دلیل محدودیت‌های فرهنگی و ضعف آموزشی در ارتباط با مسائل تنظیم خانواده و ازدواج طرح و در باره آنها بحث شد.

همچنین عدم وجود انگیزه برای زنان استان جهت مشارکت فعال در امور اجتماعی، کمبود فرصت‌های شغلی برای زنان استان، عدم حمایت و پشتیبانی زنان در ادارات و خانواده‌ها و رواج نگرش منفی در مورد جایگاه زن در اجتماع و ادرات دولتی از جمله مشکلات و موانع دیگر زنان استان برای دستیابی به توسعه و افزایش مشارکت‌های اجتماعی ، فرهنگی وسیاسی زنان استان لرستان عنوان شده است.

در این کارگاه راهکارهایی نیز برای حضور بیشتر زنان در راستای توسعه استان مطرح شد. از جمله این راهکارها ایجاد باشگاه‌های ورزشی و فضاهای متنوع برای زنان، برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در ارتباط با نیازهای زنان، تغییر نگرش مردان نسبت به زنان از طریق اطلاع‌رسانی و آموزش، اختصاص پست‌های مدیریتی به زنان توانمند در ادارات دولتی، تشکیل و تقویت انجمن‌های غیر دولتی زنان، توجه به حفظ حرمت انسانی در محیط‌های اجتماعی، ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر و افزایش مهارت زنان و برگزاری همایش‌ها و نشست‌هایی برای زنان در جهت ارتباط بیشتر زنان استان با دیگر استا‌ن‌های کشور ،بود که قرار شد در باره این راهکاره تصمیماتی گرفته شود..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.