یک میلیون کاراته کار زن در کشور فعالیت می کنند

نایب رئیس فدراسیون کاراته گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیون نفر ورزشکار کاراته کار زن در سطح کشور در رده های مختلف سنی فعالیت می کنند.

به گزارش ایونا ، عشرت شاه‌ محمدی درگفتگو با خبرنگاران در محل سالن شش هزار نفری شهر زنجان ورزش کاراته را به عنوان رشته ای پرطرفدار وجذاب بین بانوان دانست و افزود: این رشته جذابیت و علاقمندی خاصی در بین بانوان داشته و در رده های مختلف این رشته هشت سبک در بین ورزشکاران زن اشاعه دارد.

وی کشور ایران را به لحاظ گام برداشتن در عرصه قهرمانی ورزش کاراته بانوان جز کشورهای مطرح و موفق عنوان کرد و یادآورشد: درصورت رعایت شدن پوشش اسلامی در مسابقات آسیایی و جهانی ورزشکاران کاراته کار ایرانی می توانند با حضور خود به موفقیت های خوبی در عرصه جهانی و آسیایی برسند.

شاه‌محمدی در ادامه با اشاره به برگزاری نخستین دوره مسابقات المپیاد ایرانیان در رشته کاراته در استان زنجان یادآورشد: سطح برگزاری مسابقات در سطح قابل قبولی بوده و ورزشکاران شرکت کننده در سطح آمادگی خوبی برخوردار بودند.

نایب رئیس فدراسیون کاراته افزود: در مسابقات نخستین دوره مسابقات المپیاد ایرانیان در رشته کاراته قریب ‌به ‪ ۱۲۰ورزشکار گروه سنی ‪ ۱۷تا ‪ ۲۰سال امید در قالب ‪ ۲۹تیم و در رشته کاتا و کومیته به رقابت می پردازند.

شاه‌محمدی با عنوان این مطلب که در این دوره از رقابتها تنها تیم خراسان رضوی حضور ندارد یادآورشد: این رقابت‌ها با حضور ‪ ۲۷ورزشکار در رشته کاتا و ‪ ۸۹ورزشکار در رشته کومیته با قضاوت ‪ ۵۲داور برگزارشد.

به گفته شامحمدی در این رقابت ها هفت ملی پوش کاراته نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.