افتتاح موسسه تاکسی سرویس ویژه زنان در چهار محال و بختیاری

کانون زنان ایران: اولین موسسه تاکسی سرویس زنان در استان چهار محال بختیاری تاسیس شد.

پریچهر سلطانی مشاور استاندار در امور زنان چهار محال بختیاری با اعلام این خبر گفت: اولین موسسه تاکسی سرویس زنان با دو دستگاه ماشین پراید و اعتباری بالغ بر یک میلیون تومان در شهر کرد افتتاح شد و به زودی بافراخوان عمومی تعداد شاغلان آن افزایش خواهد یافت.

وی گفت: در این استان همچنین اولین بوستان زنان استان در شهر بروجن با ۵۰میلیون تومان اعتبار آغاز به کار کرد.

به گفته سلطانی افتتاح پارک و تاکسی سرویس زنان در استان چهار محال بختیاری آغاز یک حرکت فرهنگی است که بسیاری از تابوهای موجود بر سر راه زنان را می کشند.

وی با اشاره به اینکه مادر یک کشور اسلامی زندگی می کنیم و باید متناسب با شرایط فرهنگی و شرعی خودمان فضای مناسب را برای تفریح زنان فراهم کنیم گفت: زنان کشورمان در پارک ها و معابر عمومی اجازه دوچرخه سواری یا اسکیت ندارند و افتتاح پارکهای ویژه زنان فضای مناسبی را برای فعالیت های ورزشی آنان فراهم می کند.

وی بیکاری زنان، نبود فضاهای فرهنگی مناسب زنان، اعتیاد مردان، خشونت علیه زنان را از مهم ترین مشکلات زنان چهار محال بختیاری عنوان کرد.

سلطانی همچنین از تشکیل شش پست کارشناس امور زنان در شش شهر این استان، راه اندازی سایت جامع نظام اطلاعات زنان درمهر ماه سال جاری و تشکیل کانونهای فرهنگی اجتماعی زنان شهرهای لردگان و اردل فارسان خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.