افزایش فرار دختران و کودک آزاری در اهواز

کودک آزاری در اهواز تبدیل به معضل اجتماعی شده است

کانون زنان ایران: آسیب های اجتماعی، فرار دختران و کودک آزاری درحاشیه های شهر اهواز به شدت رو به افزایش است.

به گفته ی سارا چاروسایی کارشناس دفتر امور بانوان استان خوزستان مسائل قومی و قبیله ای در حاشیه شهر اهواز به افزایش آسیب های اجتماعی، فرار دختران و کودک آزاری انجامیده است.

وی دلیل اصلی این مشکلات را تعصبات قومی و قبیله ای و عدم آموزش صحیح خانواده ها دانست و گفت: در حاشیه شهر اهواز و در برخی از محلات آن به ویژه محله کوت عبدالله مراکز غیر دولتی غیر فعال اند و هنوز کانون فرهنگی اجتماعی این محدوده افتتاح نشده است.

وی همچنین از ساخت فیلمی کوتاه درباره پدیده کودک آزاری توسط کمیته بانوان استان خوزستان بااعتبار سه میلیون و پانصد هزار تومان خبر داد و این چنین اقداماتی را در رفع این مشکلات موثر ارزیابی کرد.

همچنین ششمین جلسه کار گروه بانوان و جوانان این استان ۱۹مرداد ماه سال جاری برگزار و ۱۸طرح پژوهشی در آن به تصویب رسید که از طرح های تصویب شده یک طرح به آموزش و پرورش یک طرح به هلال احمر و ۱۵طرح دیگر نیز به اداره بهزیستی استان تعلق دارند.

چاروسایی همچنین گفت: بهزیستی این استان نیز ۱۲ برنامه پژوهشی – آموزشی درباره وضعیت زنان و دختران معلول پدیده کودک آزاری دختران زیر ۱۸سال، بررسی علل فرار دختران ۲۰-۱۵ ساله توسعه آموزش های مهارت زندگی، توسعه آموزش بهداشت فردی به دختران برگزار کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.