توانمند سازی زنان قم برای مقابله با آسیبهای اجتماعی

کانون زنان ایرانی: طرح توانمند سازی مجامع محلی در قم برگزار می شود.

مریم بیدگلی مدیر کانون فرهنگی اجتماعی زنان قم با اعلام این خبر گفت: به منظور توانمند سازی زنان در برابر آسیب های اجتماعی و رفتارهای پر خطر طرح توان افزایی مجامع محلی در قم اجرا می شود.

وی گفت: چهار منطقه پر جمعیت قم (خیابان آذر، زاویه، نیروگاه، خیابان شهرداری) که از لحاظ شهری دچار بیشترین آسیب هستند و بافت مشابه فرهنگی- اجتماعی دارند به صورت پایلوت شناسایی شده و تحت آموزشهای لازم قرار می گیرند.

به گفته ی وی آموزش شناسایی آسیب های اجتماعی افزایش آگاهی های زنان و خانواده شان نسبت به مسائل اجتماعی موجود در جامعه توانمند سازی مجامع محلی توان افزایی زنان در مقابله با آسیبهای اجتماعی و آموزشی شهروندی از دیگر اهداف این طرح است.

در اجرای این طرح همچنین از انجمن های محلی به عنوان بازوهای اجرایی استفاده می شود زیرا این مجامع با اعضای خانواده ارتباط نزدیک و در جذب آنها به صورت فعال مشارکت می کنند.

بیدگلی تاکید کرد: چون امکان سالم سازی یک جامعه چند میلیونی وجود ندارد بنابراین اصلاح مجامع کوچک محلی با مشارکت فعال اعضای محل به حل مشکلات ملی نیز یاری می رساند.

بید گلی با اشاره به اینکه در این طرح ۱۰۰۰نفر تحت آموزش قرار می گیرند گفت: تجهیز منابع تخصصی به منظور خود یاری و ارتباط مستمربا آموزش گیرندگان از دیگر اهداف این طرح است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.