برای اولین بار در ایران بانک جامع اطلاعات زنان راه اندازی می شود

کانون زنان ایران : برای اولین بار در ایران بانک جامع اطلاعات زنان راه اندازی می شود.

نسرین عطاریان پژوهشگر و مجری این طرح با اعلام این خبر گفت: برای اولین بار در ایران در چهار حوزه اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی بانک جامع اطلاعات زنان استان خراسان راه اندازی می شود. وی هدف از راه اندازی این بانک را ایجاد یک زیر ساخت اطلاعاتی قوی درباره رنان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه درباره زنان آمار دقیقی وجود ندارد و برای اینکه بتوان درحوزه مسائل زنان به اطلاعاتی دقیق دست یافت ایجاد بانک جامع اطلاعات زنان ضروری است.

وی گفت: در این طرح اطلاعات درباره زنان در دو حوزه دولتی و غیردولتی جمع آوری می شود. در این بخش کارکنان دولت سه گروه اطلاعات پرسنلی افراد و اطلاعات درباره زنان توانمند در حوزه های ورزشی، هنری، پژوهشی و همچنین اطلاعات مربوط به زنان مدیر و نویسنده جمع آوری می شود. همچنین اطلاعات درباره زنان کارمند سرپرست خانواده نیز از دیگر مباحث مورد توجه این طرح است.

وی تاکید کرد: خدماتی که ادارات و سازمانهای دولتی به زنان ارائه می دهند نیز مورد بررسی و جمع آوری قرار می گیرد.

به گفته عطاریان جمع آوری پژوهش های حوزه زنان، چه پژوهش هایی که مجریان زن دارند و یا پژوهش هایی که با محدودیت موضوع زنان انجام شده با ارائه عناوین و چکیده آنها از دیگر اهداف این پروژه است.

وی گفت: بررسی آمارها و سالنامه های دولتی و غیر دولتی و تفکیک آنها بر حسب جنس در حوزه های اجتماعی، اقتصادی ، فرهنگی، سیاسی از دیگر مسائل مورد بررسی این طرح گسترده است.

وی هدف اساسی از ارائه این بانک جامع اطلاعات را ارائه شاخص های مناسب توسعه برنامه ریزی های اجتماعی- اقتصادی –سیاسی برای زنان دانست تا مدیران بتوانند بر اساس آن به برنامه ریزی های گسترده بپردازند.

عطاریان تاکید کرد: ما سعی داریم اطلاعات جمع آوری شده، را به صورت الکترونیک ارائه دهیم تا اطلاعات مدام به روز شوند.

هم اکنون ۸۰ درصد اطلاعات مرتبط با بخش دولتی این پروژه جمع آوری شده و اطلاعات مرتبط با بخش غیر دولتی زنان کار آفرین و اصناف نیز به زودی جمع آوری خواهد شد.

ازشروع این پروژه بزرگ یک سال می گذرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.