خط اورژانس اجتماعی برای زنان و دختران

“چنانچه تماس تلفنی با حیطه وظایف این خط مرتبط باشد ،کارشناسان مستقر خیلی سریع بررسی می‌کنند که آیا نیاز به مراجعه فوری به محل وجود دارد یا خیر؟ در صورت عدم نیاز به مراجعه فوری محل، جهت مراجعه به مراکز اورژانس اجتماعی به منظور حل مشکل، راهنمایی شده و برای پذیرش در مرکز اقدام خواهد شد.

در صورت نیاز فوری برای مراجعه در محل، کارشناسان مددکار و روانشناس فوراً به محل اعزام …. ”

کانون زنان ایرانی-سولماز ایگدر :امروزه گسترش شهر نشینی، سرعت بالای تحولات و فعل و انفعالات اجتماعی، افزایش نرخ بیکاری، افزایش بی رویه مهاجرت و حاشیه نشینی و بسیاری عوامل دیگر زمینه را برای گسترش روابط ناسالم، ناهنجاری های فردی، اجتماعی آسیب های اجتماعی فراهم کرده است.

تحقیقات جهانی حاکی از افزایش سوء استفاده جسمی، روانی، جنسی- و غفلت ازار کودکان (کودک آزاری) و زنان (زن آزاری) یعنی اقشار آسیب پذیر جامعه است.

البته نمی توان این موضوع را که سالمندان و معلولان روز به روز در معرض آسیب های بیشتری قرار می گیرند. نادیده گرفت.

اساساً افزایش خشونت های خانگی از معضلات جامعه امروزی به حساب می آید.

با توجه به مواد کنوانسیون حقوق کودک که حمایت از کودکان را وظیفه دولت های عضو این پیمان می داند و نیز آئین نامه هیئت دولت در سال ۱۳۷۱ که مربوط به حمایت از زنان و دختران در معرض آسیب به آن دسته از دختران که به دلایل عدیده از خانواده منفک و در اجتماع سرگردان بوده و رغبتی به بازگشت خانواده را ندارد. و یا آسیب دیده اجتماعی ( به آن دسته از زنانی که به نوعی صدمه دیده اند و شرایط بازگشت به خانواده را ندارد و از زنان ویژه (تن فروش) مستثنا هستند، زنان آسیب دیده اجتماعی اطلاق می شود.)،سازمان بهزیستی کشور خط سه رقمی تلفن اورژانس اجتماعی را راه اندازی کرد.

لزوم حمایت از این زنان و دختران و همینطور بقیه اقشار در معرض آسیب اجتماعی از جمله دختران فراری، کودکان آزار دیده، خانواده های در معرض طلاق، افراد اقدام کننده به خودکشی و … ضرورت وجود خط تلفن اورژانس اجتماعی را به منظور دستیابی آسان وسریع برای این افراد ،از مدتها قبل برای دست اندرکاران موضوع از جمله سازمان بهزیستی گوشزد می‌کرد .

تا امروز با توجه به حمایت و تعامل با وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات نیروی انتظامی کشور، وزارت کشور، قوه قضائیه و دیگر ارگانهای مربوط طرح SELدر ۳ استان کشور شامل تهران، فارس و خراسان راه اندازی شده است و در طول برنامه چهارم توسعه، سایر استانهای کشور نیز تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

تماس گیرندگان با خط تلفن اورژانس اجتماعی(شماره ۱۲۳) می توانند کودکان، خانواده و اطرافیان کودک، سازمانها و نهادهای دولتی، سازمانهای غیر دولتی مرتبط و کلیه افراد در معرض بحران باشند.

چنانچه تماس تلفنی آنان مرتبط با حیطه وظایف این خط نباشد با ارائه یک راهنمایی کوتاه، تماس قطع می شود.

چنانچه تماس تلفنی مرتبط با حیطه وظایف این خط باشد ،کارشناسان مستقر در آنجا خیلی سریع بررسی می‌کنند که آیا نیاز به مراجعه فوری به محل وجود دارد یا خیر، در صورت عدم نیاز به مراجعه فوری محل، جهت مراجعه به مراکز اورژانس اجتماعی به منظور حل مشکل، راهنمایی شده و برای پذیرش در مرکز اقدام خواهد شد.

در صورت نیاز فوری برای مراجعه در محل، کارشناسان مددکار و روانشناس فوراً به محل اعزام می شوند و چنانچه لازم باشد پلیس ۱۱۰ یا مامور کلانتری و یا عامل قضایی نیز آنان را همراهی خواهند کرد.

پس از مراجعه در محل، چنانچه مشکلی حل شد. کارشناسان با معرفی مجتمع اورژانس اجتماعی، راهنمایی های لازم را در خصوص مراجعه جهت پیگیری و جلوگیری از بروز مشکلات بعدی ارائه می کنند.

و در نهایت در صورتی‌که موضوع در محل قابل حل نباشد اقدامات ذیل انجام خواهد شد:

اعزام به مرکز اورژانس اجتماعی جهت اسکان موقت و سایر اقدامات لازم

اعزام به بیمارستان و ارسال گزارش نهایی جهت پیگیری از طریق اورژانس اجتماعی

و بعد هم پیگیری و سایر اقدامات انتظامی

کارشناس دفتر آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران در گفتگو با خبر نگار سایت کانون زنان ایرانی اهداف خط اورژانس اجتماعی را چنین برشمرد:

۱- ارتقا سطح کمی و کیفی امنیت ملی و اجتماعی و ارتباط آْسان با افراد در معرض آسیب .

۲-کاهش اعمال ضد اجتماعی در خصوص کودکان و زنان و سایر افراد در معرض آسیب و تحت آزار و خشونت .

۳-طلاع رسانی به اقشار آسیب پذیر جهت اطلاع از حقوق خود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.