دو معلم زن ؛ ثریا دارابی و طیبه میرزایی در بندعمومی اوین

کانون زنان ایرانی-در میان اسامی بازداشت شدگان تجمع روز ۱۸ اردیبهشت مقابل مجلس نام دو معلم زن دیده می شود.ثریا دارابی و طیبه میرزایی در حال حاضر در بند عمومی و در کنارزنان قاتل،سارق و مجرمانی از این دست به سر می برند.

ثریا دارابی سر دبیر هفته نامه “قلم معلم ” است که چندی پیش توقیف و اسناد و مدارک آن مصادره شد.مدیر مسوول این هفته نامه محمد خاکساری همسر دارابی نیز دوبار درهفته گذشته به دادگلاه احضار شده و قرار است فردا شنبه ۲۵ اردیبهشت ۸۶ برای سومین با راهی دادگاه انقلاب شود.

قشقاوی یکی از اعضای کانون صنفی فرهنگیان ایران درباره دستگیری ثریا دارابی گفت:«روز چهارشنبه به ما اطلاع داده بودند که هفت نفر عضو بازداشت شده کانون ؛از زندان اوین آزاد می شوند.به همراه تعدادی از معلمان برای استقبال از ایشان مقابل زندان اوین جمع شدیم.منتظر ایستاده بودیم که دیدیم یک مینی بوس مقابل زندان توقف کرد و تعدادی از معلمان را پیاده کردند.در میان آنها ثریا دارابی و طیبه میرزایی هم بودند.»

او افزود:«ثریا دارابی به ما سفارش کرد که مراقب وضعیت جسمی و روحی همسرش محمد خاکساری باشیم زیرا ایشان وضعیت جسمی خوبی ندارند.»

به گفته قشقاوی باغانی دبیرکل کانون صنفی فرهنگیان ؛پوروثوق نایب رییس ،محمد تقی فلاحی عضو هیات مدیره و منتجبی عصر دیروز پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه آزاد شدند ولی اکبری و باقری دو عضو دیگر موفق به واگذاری وثیقه نشده و هنوز در زندان به سر می برند.

سجاد خاکساری درباره دستگیری معلمان در تجمع ۱۸ اردیبهشت گفت::«به جز دو معلم زن۱۴ نفر از معلمان مرد تهران و شهرستان : منصور میرزایی از یزد،ابطحی (خمینی شهر)،علی اصغر قنبری،اکبر اکبری،اکبر رییس زاده،منصور حمیدی،اسماعیل رسول خانی،غلامرضاشیروانی،یوسفعلی غلام رضایی،سعید تدین،مصطفی قهرمانی گل،و رضا عبدی در روز سه شنبه بازداشت و به زندان اوین منتقل شده اند.

او افزود:«گویا امتناع ثریا دارابی،سر دبیر هفته نامه توقیف شده قلم معلم از امضای هر گونه برگ قبول اتهام یا تعهد به عدم شرکت در فعالیت های صنفی باعث شد این خانم معلم را به اوین منتقل کنند.»

اجرای لایحه خدمات کشوری یا نظام پرداخت هماهنگ خواسته ای بود که معلمان کشور از چهار سال پیش پیگیر آن بوده و تجمعات پی ذرپی و گسترده ای را برای آن به راه انداخته اند.

از بهمن ماه سال گذشته و پس از طرح دوباره این لایحه در مجلس معلمان مطالبات خود را دوباره مطرح کردند،اما شورای نگهبان ایراداتی را به این لایحه وارد دانست و از اجرای آن جلوگیری کرد.

در چهار ماه اخیر معلمان با موج احضار،بازداشت و حکم تعلیق از کار روبرو بوده اند. در حال حاضر نیز تعدادی از معلمان با احکام سه ماه معلق از کار شده اند.

هاشمی دبیر کل سازمان معلمان ایران،بهشتی بازرس کانون صنفی فرهنگیان و علی پور سلیمان حکم شش ماه تعلیق از کار دریافت کرده و حق ورود به مدرسه محل خدمت خود را ندارند. این در حالی است که به گفته کارشناسان احکام تنبیهی به مسوولیت هیات تخلفات اداری سازمان آموزش و پرورش انسان به تدریج از تذکر شفاهی و کتبی به سه ماه تعلیق می رسد و حکم شش ماهه مغایر با قانون است.

قشقاوی عضو کانون صنفی فرهنگیان که روز گذشته احضاریه ای دریافت کرده در این باره گفت:«طبق این احضاریه باید روز دوم خرداد به دادگاه مراجعه کنم.تقریباً معلمان زیادی در شهرهای مختلف احضاریه دریافت کرده و بعد معلق از کار شده اند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.