شاید فردا نوبت شما باشد،اعتراض همدرسی های زینب به زندانی بودنش

کانون زنان ایرانی:بعد‌از‌ظهر بارانی دیروز -دوشنبه -دانشجویان زیر سقف کنار در ورودی دانشکده علوم اجتماعی منتظر ایستاده‌اند تا باران بند بیاید. بقیه هم که حالا دیگر کلاسهایشان تمام شده، مشغول رفت‌و‌آمد در سالن ورودی دانشکده‌اند.

مثل همیشه، دیوارهای سالن ورودی دانشکده پر از برگه‌هایی است که معمولا توجه دانشجویان را به خود جلب می‌کند. اما این بار حتی اگر توجهت به این برگه‌ها هم جلب نشود، حتما به دو تابلوی یونولیتی سفید رنگ کنار دیوار که روی آن با خط قرمز نوشته شده، توجه می‌کنی.

در گوشه سمت چپ تابلوی بزرگتر، نوار موربی با رنگ مشکی کشیده شده و روی آن نوشته:”شاید فردا نوبت شما باشد” اما متن وسط تابلو با خط درشتری به رنگ قرمز نوشته شده:”دانشگاه زنده است، هشدار به مسئولان: دانشجوی زندانی آزاد باید گردد” در کنار این تابلو دو تابلوی کوچکتر هم گذاشته شده که نام زینب، از فعالان کمپین یک میلیون امضا که ۱۳ اسفند ۸۵ در تجمع اعتراض‌امیز فعالان جنبش زنان در مقابل دادگاه انقلاب دستگیر شد، روی تابلو به چشم می‌خورد و این در حالی است که زینب هفته گذشته به خاطر نگذاشتن وثیقه راهی زندان اوین شد. روی این دو تابلوی کوچکتر نوشته:”زینب پیغمبرزاده را آزاد کنید. این آخرین هشدار است. در صورت آزاد نشدن زینب از فردا اعتضاب می‌کنیم.”

یکی از دانشجویان کارشناسی علوم اجتماعی که در کنار دوستش ایستاده برایم توضیح می‌دهد که زینب از فعالان مطالبه حقوق زنان است کارهایی هم در این زمینه کرده و به خاطر همین کارهایش حالا در زندان است. او می‌گوید:”این اتفاق، اتفاق جدیدی نیست. زینب اسفند هم به زندان رفته بود.

کسی نمی‌داند این تابلوها را یک هفته پس از دستگیری زینب چه کسی نوشته وآیا اعتصابی در کار خواهد بود یا نه اما حالا تقریبا همه دانشجویان، حتی کسانی که او را نمی‌شناسند می‌دانند که زینب از فعالان جنبش زنان است و به خاطر همین فعالیتهایش او اکنون در زندان به سر می‌برد..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.