میزان ابتلا به سرطان سینه در زنان آسیایی بیش از زنان آمریکایی و اروپایی است

یک متخصص سرطان و تومورشناس هنگ کنگی گفت که سرطان سینه در زنان جوان آسیایی متداول‌تر از زنان آمریکایی و اروپایی است.

دکتر Louis Chow مدیر اجرایی تحقیقات تومور و غدد هنگ کنگ گفت: به نظر می رسد که سرطان سینه در زنان جوان آسیایی به خصوص در چین، تایوان ، هنگ‌کنگ، کره جنوبی و سنگاپور بسیار افزایش یافته است.

تحقیقات نشان داده که یائسگی در زنان آمریکایی و اروپایی از سن ۵۰ سالگی به بعد رخ می‌دهد، در حالی که در زنان آسیایی، این سن به ۴۰ سالگی و بعضا به ۳۰ سالگی کاهش یافته است.

سرطان سینه علت اصلی ایجاد سرطان در زنان است، به طوری که از هر هشت زن در آمریکا یک نفر به این سرطان مبتلا می‌شود و این سرطان بعد از سرطان ریه دومین عامل مرگ در زنان به شمار می‌آید.

همچنین ۸۰ درصد موارد سرطان سینه در آمریکا در زنان بالاتر از ۵۰ سال اتفاق می افتد. در حالی که این بیماری در زنان میانسال آسیایی مشاهده شده است.

در آماری که بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۷ در بین صدهزار زن ۴۰ تا ۴۹ سال صورت گرفت، ۸۸ مورد سرطان سینه مشاهده شد که این رقم ۵۶۳ درصد نسبت به سال‌های ۱۹۸۲-۱۹۷۸ رشد داشته است.

این بیماری در زنان ۵۰ تا ۵۹ ساله، حدود ۳۱ درصد و در سنین ۳۰ تا ۳۹ سال، ۴۳ درصد رشد داشته است.

در آمریکا، در سال ۲۰۰۰ انتظار تقریبا ۲۴۰ هزار و ۵۱۰ مورد جدید سرطان سینه وجود دارد که ۴۰ هزار و ۴۶۰ نفر از این تعداد در اثر بیماری خواهند مرد. در حالی که در هنگ کنگ که جمعیتی در حدود ۷ میلیون نفر دارد، ۲ هزار و ۲۷۳ مورد سرطان سینه در سال ۲۰۰۴ وجود داشته که ۴۵۴ نفر از این تعداد جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.