ميوه ممنوعه، بي‌اعتمادي به مردان را در خانواده ترويج مي‌كند

خبرگزاري فارس: مديركل امور آسيب ديدگان اجتماعي بهزيستي گفت: سريال ميوه ممنوعه با پيامهاي منفي و تلخ موجب تهديد اركان خانواده‌ها و ترويج بي اعتمادي زنان نسبت به مردان در خانواده‌ها مي‌شود.

حسن موسوي چلك در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي فارس، افزود: سريال ميوه ممنوعه تنها فيلمي است كه در ماه مبارك رمضان همه جا در مورد آن صحبت مي‌شود و نقدهايي كه از جانب مردم در مورد آن مي‌شنويم نشان مي‌دهد كه بازتاب و اثر مثبتي در جامعه نداشته است زيرا تعامل منطقي بين اعضاي خانواده را نشان نمي‌دهد.
وي ادامه داد: ممكن است خانواده‌هاي معدودي در سطح جامعه ما چنين شرايطي داشته باشند كه در آنها روابط منطقي وجود نداشته باشد و يك پدر متدين نتواند بچه‌هاي سالمي تربيت كند به طوري كه پسر به ظاهر متدينش كلاهبردار شود اما چنين پديده‌اي به هيچوجه در جامعه ما فراگير نيست و نبايد در رسانه ملي و در سطح كلان چنين مسائلي ترويج شود.
موسوي چلك اضافه كرد: اين سريال موجب تقويت ريا در خانواده به خصوص خانواده‌هاي مذهبي پولدار مي‌شود و نشان مي‌دهد كه آدمهاي دينداري كه سالها به عبادت پرداخته‌اند دينشان عمق زيادي ندارد و با يك نگاه همه آنچه بوده‌اند از بين مي‌رود در حالي كه واقعيت جامعه ما غير از اين است.
مدير كل امور آسيب ديدگان اجتماعي بهزيستي گفت: سريال ميوه ممنوعه فضاي اعتماد به مردها را در خانواده ها از بين مي‌برد و پيام منفي ديگر آن اين است كه زنان نبايد به مردانشان كه بايد براي كار در بيرون از خانه باشند اعتماد كنند، از طرفي نشان مي‌دهد كاركردن زنان در خارج از خانه موجب بروز خلاء در خانه مي‌شود و زمينه رفتن به سراغ ازدواج مجدد را براي مرداني كه زن شاغل دارند فراهم مي‌كند.
وي اضافه كرد: گر چه آمار طلاق در جامعه با رشد 12درصدي در حال افزايش است اما نبايد با انتشار پيامهاي منفي و تلخ مانند سريال ميوه ممنوعه در جامعه اين فضا را تشديد كنيم و عدم پايبندي به مردان به خصوص مردان متدين را در جامعه ترويج كنيم.
وي افزود: پيام منفي ديگر اين سريال اين است كه نشان مي‌دهد فرزند آخر خانواده كه پشت كنكوري است و براي ورود به دانشگاه تلاش مي‌كند فردي سوسول، بي اعتماد به نفس و آماده خور است و اين توهين به افرادي است كه اهل درس و كتاب هستند.
موسوي چلك گفت: من نمي‌دانم چرا براي هوشيار كردن مردم، كارگردانها و برنامه سازان فقط به دنبال بيان پيامهاي تلخ به جامعه هستند و مثلاً به جاي آنكه در مورد اعتياد بگويند بلاي خانمانسوز جامعه است از آن طرف فضاهاي تلخ را نشان مي‌دهند.
وي افزود: به نظر من براي ساخت سريال ميوه ممنوعه كار كارشناسي انجام نشده است و اگر هم شده اطلاعات اوليه آن كارشناسي و درست نبوده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.