میوه ممنوعه، بی‌اعتمادی به مردان را در خانواده ترویج می‌کند

خبرگزاری فارس: مدیرکل امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی گفت: سریال میوه ممنوعه با پیامهای منفی و تلخ موجب تهدید ارکان خانواده‌ها و ترویج بی اعتمادی زنان نسبت به مردان در خانواده‌ها می‌شود.

حسن موسوی چلک در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس، افزود: سریال میوه ممنوعه تنها فیلمی است که در ماه مبارک رمضان همه جا در مورد آن صحبت می‌شود و نقدهایی که از جانب مردم در مورد آن می‌شنویم نشان می‌دهد که بازتاب و اثر مثبتی در جامعه نداشته است زیرا تعامل منطقی بین اعضای خانواده را نشان نمی‌دهد.
وی ادامه داد: ممکن است خانواده‌های معدودی در سطح جامعه ما چنین شرایطی داشته باشند که در آنها روابط منطقی وجود نداشته باشد و یک پدر متدین نتواند بچه‌های سالمی تربیت کند به طوری که پسر به ظاهر متدینش کلاهبردار شود اما چنین پدیده‌ای به هیچوجه در جامعه ما فراگیر نیست و نباید در رسانه ملی و در سطح کلان چنین مسائلی ترویج شود.
موسوی چلک اضافه کرد: این سریال موجب تقویت ریا در خانواده به خصوص خانواده‌های مذهبی پولدار می‌شود و نشان می‌دهد که آدمهای دینداری که سالها به عبادت پرداخته‌اند دینشان عمق زیادی ندارد و با یک نگاه همه آنچه بوده‌اند از بین می‌رود در حالی که واقعیت جامعه ما غیر از این است.
مدیر کل امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی گفت: سریال میوه ممنوعه فضای اعتماد به مردها را در خانواده ها از بین می‌برد و پیام منفی دیگر آن این است که زنان نباید به مردانشان که باید برای کار در بیرون از خانه باشند اعتماد کنند، از طرفی نشان می‌دهد کارکردن زنان در خارج از خانه موجب بروز خلاء در خانه می‌شود و زمینه رفتن به سراغ ازدواج مجدد را برای مردانی که زن شاغل دارند فراهم می‌کند.
وی اضافه کرد: گر چه آمار طلاق در جامعه با رشد ۱۲درصدی در حال افزایش است اما نباید با انتشار پیامهای منفی و تلخ مانند سریال میوه ممنوعه در جامعه این فضا را تشدید کنیم و عدم پایبندی به مردان به خصوص مردان متدین را در جامعه ترویج کنیم.
وی افزود: پیام منفی دیگر این سریال این است که نشان می‌دهد فرزند آخر خانواده که پشت کنکوری است و برای ورود به دانشگاه تلاش می‌کند فردی سوسول، بی اعتماد به نفس و آماده خور است و این توهین به افرادی است که اهل درس و کتاب هستند.
موسوی چلک گفت: من نمی‌دانم چرا برای هوشیار کردن مردم، کارگردانها و برنامه سازان فقط به دنبال بیان پیامهای تلخ به جامعه هستند و مثلاً به جای آنکه در مورد اعتیاد بگویند بلای خانمانسوز جامعه است از آن طرف فضاهای تلخ را نشان می‌دهند.
وی افزود: به نظر من برای ساخت سریال میوه ممنوعه کار کارشناسی انجام نشده است و اگر هم شده اطلاعات اولیه آن کارشناسی و درست نبوده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.