تاکید زنان اصلاح‌طلب بر سهمیه ۳۰درصدی در مجلس هشتم

سخنگوی مجمع زنان اصلاح‌طلب با ابراز امیدواری نسبت به اختصاص ۳۰ درصد فهرست نهایی ائتلاف اصلاح‌طلبان به زنان برای شرکت در انتخابات مجلس هشتم، اظهار داشت: «امیدوارم تا هنگام آغاز رقابت‌های انتخاباتی مجلس هشتم، تمام احزاب و گروه‌های جریان اصلاح‌طلب به این بلوغ فکری برسند که حضور حتی حداقلی زنان شایسته در فهرست آنها می‌تواند به موفقیت هرچه بیشتر اصلاح‌طلبان در انتخابات بینجامد».

«فخرالسادات محتشمی‌پور» همچنین با رد این نکته که سهمیه ۳۰ درصدی زنان در فهرست ائتلاف اصلاح‌طلبان در تقابل با اصل شایسته‌سالاری است، گفت: «سهمیه بندی به هیچ عنوان به معنای مخالفت با شایسته‌سالاری نیست».

وی ادامه داد: «ما معتقدیم که این زنان شایسته و لایق هستند که به علت وجود نگاه مردسالارانه در میان اشخاص و جریانات سیاسی امکان اثبات قابلیت‌های فراوان خود در عرصه‌های مختلف را ندارند».

وی افزود: «در جوامع توسعه یافته به علت از بین رفتن نگاه مردسالار به حوزه‌های مختلف، زنان شاسته می‌توانند به راحتی توانایی‌های خود را در معرض دید بگذارند تا جامعه در مورد آنها قضاوت کند اما این در جوامع توسعه نیافته است که زنان مجبور هستند ابتدا زمینه و ظرفیت‌ها را برای اثبات شایستگی‌های خود فراهم کنند تا به تدریج فضا برای فعالیت‌های عمومی‌تر آنها مهیا شود».

محتشمی‌پور در پایان گفت: «امیدواریم احزاب اصلی و ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان با پذیرفتن اختصاص دادن ۳۰ درصد از فهرست خود به زنان شایسته و لایق، اثبات کنند که نگاه مردسالارانه نسبت به زنان را فراموش کرده‌اند».

منبع:آفتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.