حقوق و دستمزد نابرابر زنان و مردان در بریتانیا

شهرزاد نیوز: در بریتانیا همچون بسیاری از کشورها، هنوز زنان در مقابل کار مساوی با مردان دستمزد و حقوق برابر دریافت نمی کنند. این نابرابری در مورد دریافت مزایا نیز صادق است.

اتحادیه کارگری “همصدا” با انتشار اطلاعیه ای در مورد دستمزدها و حقوق نابرابر کارگران و کارکنان زن و مرد خواستار توجه مسئولین دولتی به این موضوع شده است. از سپتامبر (مهر ماه) سال جاری مبلغ ۸ میلیون پوند برای پرداخت مزایا به ۳۵۰۰ کارگر و کارمند – که اکثر آنها زن اند – تعلق گرفته است، اما به کارکنان زن این اتحادیه تاکنون چیزی پرداخت نشده است. این در حالی است که همکاران مرد آنها چک های اضافه دستمزد و مزایای خود را دردیافت کرده اند.

“سیلویا دلیمور” یکی از اعضای اتحادیه کارگری “همصدا” می گوید: ” با گذشت ۳۶ سال از تصویب لایحه دستمزد برابر بین زن و مرد، وقت آن رسیده است که این مصوبه عملا به مورد اجرا گذارده شود.”

متعاقب این اعتراضات، قرار شده است نشستی بین نمایندگان اتحادیه و کارفرمایان برگزار و به این مساله پرداخت شود. سخنگوی اتحادیه همصدا در این مورد گفته است: “روز ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان) نشستی بین شورای کارفرمایان و هیات نمایندگی اتحادیه در مورد پرداخت دستمزد برابر به ۱۰ هزار عضوش برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.