چرا گفتی حقوق مریم 200 هزارتومان است

كانون زنان ايراني ::بازپرس به ما پيشنهاد گفت وگو با قاضي پرونده را مي دهد . قاضي هم آن سو از صحبت با ما امتناع مي كند و گوشي تلفن را به زمين مي‌كوبد. اينكه چرا گفته ايم مريم ماهيانه 200 هزار تومان درآمد دارد و قرار وثيقه اش سنگين است اهانت به قاضي و اقدام عليه نظام تلقي شده است. ”

شهاب ميرزايي همسر مريم حسين خواه ،روزنامه نگار با بیان این مطالب ،نگران از اينكه چرا اين همه تناقض گويي در دستگاه قضايي كشور وجود دارد همچنين از پيشنهاد بازپرس پرونده مريم مي‌گويد:«بازپرس به ما گفت كه با قاضي درباره كاهش ميزان قرار وثيقه يا تبديل وثيقه به قرار كفالت صحبت كنيد. بر همين اساس هم امروز به دادگاه رفتم تا اينكه با قاضي از نزديك دراين باره حرف بزنم . قاضي نخست از پذيرش ما سر باز زد و بعد هم راضي شد تا با تلفن صحبت كند.»

قاضي سبحاني كه رسيدگي به پرونده مريم حسين خواه را در اختيار دارد به همسر مريم گفته است كه کاهش میزان قرار وثیقه مریم بستگی به سیر بازجویی ها دارد و تا پایان یافتن بازجویی در این زمینه اقدامی صورت نخواهد گرفت.

او همچنین در پاسخ خانواده مریم مبنی بر تبدیل قرار وثیقه 100 میلیونی به به قرار كفالت نیز تا کنون پاسخی نداده و گفته که تا کنون در این زمینه تصمیمی نگرفته است. او دلیل این سخت گیری ها را هم این موضوع عنوان کرده كه با رسانه هاي بيگانه صحبت كرديد و اين اقدام شما، اقدام عليه نظام محسوب مي شود.

ميرزايي در اين باره مي گويد:« از قاضي پرونده در باره اتهامي كه وارد كرد توضيح خواستم. قاضي دو مورد را مطرح كرد. اينكه چرا گفته ايد حقوقتان ماهيانه مریم به عنوان خبرنگار200 هزار تومان در ماه است و ديگر هم اينكه چرا به راي قاضي انتقاد كرده ايد.»

او مي افزايد:« قاضي سبحاني در باره اينكه چرا به ميزان قرار وثيقه 100 ميليون توماني اعتراض كرده ايم توضيح داد كه شما با اين حرفتان به قاضي پرونده توهين كرده ايد.»

شهاب ميرزايي ظرف چند روز گذشته از مصاحبه مطبوعاتي با رسانه هاي داخلي و خارجي امتناع كرد تا اينكه موضوع آزادي مريم به شكل مسالمت آميز و از طريق كاهش ميزان وثيقه پيش رود. او حالا نگران از برخورد قاضي است و اينكه چرا او را به حضور نپذيرفته و آخر مكالمه تلفني هم گوشي به زمين كوبيده اين رفتار را نقض حقوق شهروندي مي داند.

چندي پيش نيز خبرگزاري ايرنا خبري منتشر كرد و در آن به ارتباط اين فعال حقوق زنان به برخي گروه ها اشاره كرد.
نسرين ستوده يكي از وكلاي پرونده مريم حسين خواه نيز به دنبال درج اين خبر تكذيبيه اي را براي ايرنا فرستاد.

ميرزايي در اين باره نيز به سوگيري اين خبرگزاري در درج تكذيبيه و بي توجهي نسبت به اصول حرفه‌اي روزنامه‌نگاري انتقاد دارد.

روز 26 آبان ماه مریم حسین خواه، یکی از صدها فعال کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض آمیز و یکی از بی شمار روزنامه نگاران و نویسندگان مدافع حقوق زنان را در پی احضاریه ای کتبی در دادگاه انقلاب بازجویی کردند و به خاطر نوشته ها و فعالیت هایش در سایت «تغییر برای برابری» (سایت کمپین یک میلیون امضاء) و سایت «زنستان» (ارگان مرکز فرهنگی زنان) به تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب متهم کردند و پس از تعیین قرار وثیقه ای 100 میلیون تومانی، به خاطر نداشتن وثیقه به بند عمومی زندان اوین منتقل کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.