انجمن دوستی زنان ایران و روسیه در روسیه به ثبت رسید

انجمن دوستی زنان ایران و روسیه در فهرست رسمی سازمان‌های غیردولتی روسیه به ثبت رسید.

به گزارش روز جمعه رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه، این انجمن با همکاری تعدادی از ایران شناسان روس و خانمها “شهین کربلایی” همسر سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و “راضیه بزازان” به نمایندگی از ایران ثبت رسیده است.

هدف اصلی تشکیل انجمن دوستی زنان ایران و روسیه، توسعه همکاری میان زنان دو کشور اعلام شده است.

تلاش برای توسعه روابط زنان دو کشور درسطوح دولتی، غیردولتی و پارلمانی، آشنایی و معرفی وضعیت زنان و خانواده در دو کشور، همکاری علمی زنان ایران و روسیه، تلاش برای ارتقای نقش و جایگاه زنان در روسیه و ایران، مساعدت جهت تحکیم حسن تفاهم و دوستی و نزدیکی مواضع ایران و روسیه از اهداف دیگر این انجمن است.

در اساسنامه‌این انجمن، ارتقای سطح آموزش زنان، برقراری و توسعه روابط نهادهای مرتبط با زنان دو کشور، ایجاد مراکز اطلاع رسانی زنان در ایران و روسیه و سازماندهی کنفرانس‌های علمی و هنری، تحقیقات علمی و برگزاری نمایشگاه‌های آثار هنری و هفته دوستی زنان دو کشور عنوان گردیده است.

“شهین کربلایی” رییس انجمن دوستی زنان ایران و روسیه، برگزاری نشست‌های دوره‌ای در ارتباط با موضوع زنان دو کشور را از اولین اقدامات این انجمن دانسته و از برگزاری نخستین نشست در ماه فوریه سال ‪ ۲۰۰۸(‬بهمن ماه آینده) در انستیتو خاورشناسی آکادمی علوم روسیه خبر داد.

“مهدی ایمانی‌پور” رایزن فرهنگی ایران در روسیه نیز در همین رابطه اظهار داشت: ایجاد انجمن‌های دوستی خصوصا با موضوع زنان که از مسایل سوال برانگیز در روابط دوجانبه می‌باشد،در حوزه دیپلماسی مردمی بسیار ارزشمند و کلیدی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.