زنان کارگر سرپرست خانوار سال آینده سهام عدالت دریافت می کنند

ایونا:مدیر کل امور اجتماعی و سهام وزارت کار گفت : از سال آینده زنان کارگر سرپرست خانوار می توانند از سهام عدالت استفاده کنند .

به گزارش ایونا ، مسعود کاظم زاده افزود: با توجه به اینکه ۱۲۰ هزار زن کارگر سرپرست خانوار در کشور تحت پوشش قانون کار و تامین اجتماعی قرار دارند سهم عمده ای را در حمایت از خانواده ایفا می کند، طرح تخصیص سهام عدالت به زنان کارگر سرپرست خانوار به ریاست محترم جمهوری پیشنهاد شد که با موافقت ایشان پیش نویس آیین اجرایی چگونگی اجرای این فرایند تهیه شده است و از آنجایی که زنان کارگر سرپرست خانوار بیمه شدگان تامین اجتماعی هستند بنابراین، این طرح را با همکاری سازمان بهزیستی و سازمان تامین اجتماعی انجام خواهیم داد .

وی در ادامه از ارسال طرح فوق به سازمان خصوصی سازی خبر داد و گفت: با تایید سازمان خصوصی سازی این طرح ابلاغ خواهد شد تا زنان کارگر سرپرست خانوار با طی مراحل اداری از سهام عدالت استفاده کنند .

وی در ادامه از رشد ۴۸ درصدی گروه های کار نمونه یاد کرد و گفت: در سال جاری ۳۲۲ پرونده در زمینه معرفی کارگران نمونه به ما ارسال شده ومیزان گروه های کار نمونه منتخب از میان آنها نسبت به سال قبل رشد ۴۸ درصدی داشته است .

کاظم زاده با بیان اینکه تعداد پرونده های ابتکاری کارگران نمونه در سطح استان با رشد ۵۵ درصدی روبه رو بود ، گفت: به تفکیک ۵۰ درصد مربوط به مردان و ۱۰۴ درصد مربوط به زنان رشد نشان می دهد .

وی با اشاره به اینکه در کل ۸۹ پرونده گروه کار نمونه در سطح استان به مرکز ارسال شده است ، خاطر نشان کرد: پرونده های کارگران نمونه و گروه های کار نمونه در سال جاری ۴۱۱ مورد اعلام شده که نسبت به سال قبل رشد ۵۶ درصدی داشته است .

مدیر کل امور اجتماعی و سهام وزارت کار با اشاره به اینکه در دولت نهم علاوه بر انتخاب کارگران نمونه و گروه کار نمونه ، واحد نمونه نیز انتخاب و معرفی می شود، گفت: این امر نشان می دهد که وزارت کار و امور اجتماعی علاوه بر توجه در عرضه ابتکارات فردی و گروهی به ابتکارات سازمانی نیز توجه کرده است. انتخاب واحد نمونه به معنای انتخاب تمام کارکنان و کارگران و مدیرانی است که در آن واحد مربوطه به عنوان نمونه انتخاب شده اند .

کاظم زاده تصریح کرد: با بررسی هایی که از ماه گذشته آغاز شده است کمیته ای متشکل از وزارت کار و امور اجتماعی سازمان آموزش فنی وحرفه ای و وزارت صنایع و معادن به استان ها اعزام تا پرونده های ابتکاری کارگران، گروه های کار و واحد های نمونه بر اساس معیارها و ضوابط مربوطه بررسی و رسیدگی شود و نتیجه آن در پایان سال در کمیته علمی و فنی کشور مطرح شده و درهفته کارگر سال‌ آینده توسط رییس جمهور به امت اسلامی معرفی خواهند شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.