مرگ دو دختر دانشجو در ابهام

جام جم : در حالي که چند روز از ماجراي قتل دو دختر دانشجو در قزوين مي گذرد و يک تيم ويژه از ماموران پليس آگاهي جستجوي گسترده خود را براي دستگيري عامل اين جنايت ها آغاز کرده است ، رئيس پليس استان قزوين شايعه ربوده شدن اين دختران را رد کرد.

حادثه تلخ بود و دردناک و هنوز با گذشت چند روز از اين ماجرا که در قزوين اتفاق افتاد، موضوع از سوي رسانه هاي جمعي مورد کنکاش و پيگيري قرار دارد.

تنها شاهد اين حادثه يک دانشجوي دختر به نام سميه است که به اتفاق 2 دختر دانشجوي ديگر پس از سوارشدن به يک خودروي عبوري سمند، وقتي متوجه شد راننده با سرعت تغيير مسير داد و به اعتراض آنها توجهي نکرد، با گشودن در خودرو خود را بيرون انداخت و يکي از روستاييان که پيکر نيمه جان او را در حاشيه جاده فرعي مشاهده کرده بود، وي را به بيمارستان منتقل کرد و پس از مطرح شدن شکايت ، تلاش گسترده اي درخصوص سرنوشت 2 دختر دانشجوي ديگر آغاز شد.

کشف اولين جسد

پس از 24 ساعت از وقوع اين حادثه ، جسد يکي از دختران دانشجو به نام الهام پيدا شد و 6 روز بعد نيز جسد ديگر دختر دانشجو به نام فاطمه در داخل کانال آب جاده کورانه پيدا شد. اگرچه هنوز از نحوه قتل 2 دختر دانشجو گزارشي منتشر نشده است ، اما روز گذشته سرهنگ هدايتي رئيس پليس استان قزوين با رد هرنوع شايعه اي مبني بر آدم ربايي ، قتل و تهديد با اسلحه ، عنوان کرد: بنابراعلام نظريه پزشکي قانوني ، اجساد با ظاهري کاملا سالم کشف شده اند. اگرچه جستجوي پليس آگاهي براي دستگيري راننده سمند آغاز شده ، اما رئيس پليس قزوين عنوان مي کند، سهل انگاري دختران دانشجو در استفاده از خودروي عبوري موجب بروز اين حادثه شده است.

گذشته از موارد فوق که از سوي رئيس پليس استان قزوين به آن اشاره مي شود، اين نگرش وجود دارد که درخصوص امنيت دانشجويان بخصوص دختران دانشجو، مسوولان دانشگاه ها نيز بايد حساسيت لازم را نشان دهند و با تعامل با مسوولان انتظامي ، دانشجويان از خودروهايي استفاده کنند که حداقل از سوي پليس شناسايي شده و اين الزام وجود داشته باشد که دانشجويان از خودروهاي مورد تاييد استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.