افشاي جنايتي تكان‌دهنده در زنداني در برزيل؛ دختر 15 ساله به تعداد غيرقابل شمارش و در ازاي غذا خوردن مورد تعرض بيش از 20 مرد قرار گرفت

انتشار خبر مربوط به نگهداري يك دختر نوجوان به همراه بيش از 20 مرد داخل يكي از سلول‌هاي زنداني واقع در برزيل، خشم و نفرت عمومي را در اين كشور برانگيخته است.

به گزارش گروه «حوادث» ايسنا به نقل از خبرگزاري فرانسه، گروه‌هاي حقوق بشر در برزيل فاش كردند: “مسوولان زنداني در برزيل يك دختر 15 ساله را به مدت يك ماه در كنار بيش از 20 مرد داخل سلولي حبس كردند.”

اين دختر به دفعات از سوي هم‌سلولي‌هاي خود مورد تعرض قرار گرفت و حتي براي دريافت غذا مجبور بود به برقراري رابطه‌ تن دهد.

يك سخنگوي مركز دفاع از كودكان و نوجوانان برزيل در اين باره گفت: “وي از همان روز اول زنداني شدن در استان پارا – شمال برزيل – مورد تعرض قرار گرفت.”

براساس اين گزارش شمار مردان هم‌سلولي اين دختر كه ظاهرا به اتهام سرقت زنداني شده، بيش از 20 تن بود و گاهي اوقات به 34 تن نيز مي‌رسيد.

“مير كوهن”، رييس كميسيون حقوق بشر موكلان برزيل در اين باره اظهار كرد: “اين دختر به تعداد غيرقابل شمارش مورد تعرض قرار گرفت و حتي مجبور بود در ازاي غذا خوردن به اين کار تن دهد.”

انتشار اخبار مربوط به اين حادثه، خشم و نفرت عمومي را در برزيل برانگيخته است؛ به ويژه آن كه پيش‌تر نيز در حادثه‌اي مشابه يك زن 23 ساله به مدت يك ماه همراه با 70 مرد داخل سلول زنداني در استان پارا حبس شده بود.

دختر 15 ساله كه هويتش تاكنون فاش نشده، روز بيست و يكم اكتبر به جرم دزدي دستگير و به يك بازداشتگاه پليس محلي منتقل شد تا اين كه سرانجام يك فرد ناشناس، رسانه‌ها را در جريان وقايع رخ داده قرار داد.

خانم كوهن افزود: “هيچ‌كس واقعا نمي‌داند كه جرم اين دختر چيست. وي مظنون به سرقت است، اما پليس از جزئيات آن چيزي نمي‌گويد. هيچ‌گونه اتهام رسمي وجود ندارد.”

در همين حال موكلان اين دختر اعلام كردند: “مقامات پليس گفته‌اند كه به گمان آنها، سن مظنون بالاتر از سن قانوني بوده است.”

“آنا جوليا كارپا”، استاندار پارا در واكنش به اين مساله گفت: “اهميتي ندارد كه سن متهم 15، 20، 50، 80 يا حتي 100 سال باشد، مهم اينست كه يك زن نبايد داخل سلول زندان با مردان نگهداري شود.”

سخنگوي مركز دفاع از كودكان و نوجوانان نيز گفت: اين دختر كه خانواده بسيار فقيري دارد، بسيار سراسيمه و وحشت‌زده به نظر مي‌رسد، اما مي‌تواند افسران پليسي كه وي را زنداني كردند و زندانياني كه او را مورد تعرض قرار دادند، شناسايي كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.